Meta знищила “найбільшу і найскладнішу” мережу роспропаганди за час повномасштабної війни

Мережа виникла у Росії й була націлена насамперед на Німеччину, а також на Францію, Італію, Україну та Велику Британію.

27.09.2022
Meta знищила “найбільшу і найскладнішу” мережу роспропаганди за час повномасштабної війни
Фото: умовне

Про це повідомили в телеграм-каналі “Світ переможе темряву”.

Це була “найбільша і найскладніша” російська операція, яка була зірвана з моменту початку війни в Україні. У звіті Meta йдеться, що вона являє собою незвичне поєднання витонченості та грубої сили. Операція мережі почалася в травні цього року.

Мережа видавала себе за легальні новинні організації в Європі та розміщувала оригінальні статті під прізвищами та з фото реальних журналістів, які критикували Україну та українських біженців, хвалили Росію і стверджували, що санкції Заходу проти Росії призведуть до зворотних результатів. У деяких випадках це була повна копія оригінальних статей розміщених на справжніх сайтах, але з додаванням приписок типу потрібно зняти санкції з Росії. Сайт, який використовувався в Україні, копіював РБК.

Потім вони просували ці статті через безліч інформаційних сервісів, включаючи Facebook, Twitter та Instagram.

Здебільшого мережі працювали німецькою, французькою, англійською, італійською, іспанською, російською та українською мовами.

Крім іншого, операція, наприклад, створила петицію в Німеччині з вимогою припинити таку недопустиму щедрість відносно українських біженців.

Також в YouTube розміщувалися відеоролики про зростання цін в Німеччині, що викликано санкціями проти Росії, про крадіжки, вандалізм, проституцію, насилля та несплату за проїзд потягами з боку українських біженців. 

У Сполученому Королівстві, наприклад, поширювалися меми, які відображали, що Зеленському не подобається, що Байден відволікається на Тайвань.

У червні почали поширюватися повідомлення про корупцію в Україні.

Увага одно з таких фальшивих сайтів була спрямована на вплив на українську аудиторію. Два – на Францію. Два – на Італію. Три – на Латвію. Чотири – на Сполучене Королівство. П’ять – на Німеччину. З 16 липня були створені 40 нових сайтів, майже вся увага яких була націлена на Німеччину. Створення сайтів сповільнилося в серпні та прискорилося у вересні

Приводом для розслідування став звіт, підготовлений німецькими журналістами.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.