Львівська бригада знищила російський зенітно-ракетний комплекс Тор-М2

Під час розвідувальної операції підрозділу аеророзвідки вдалось натрапити на вогневу позицію російського зенітно-ракетного комплексу в тилу противника.

18.11.2022
Львівська бригада знищила російський зенітно-ракетний комплекс Тор-М2
Знищення російського Тор-М2 на Луганщині

Українська аеророзвідка 80-ї окремої десантно-штурмової бригади у складі розвідувально-ударного комплексу знайшла та знищила російський зенітно-ракетний комплекс Тор-М2 на Луганщині. Як пише “Мілітарний”, про це повідомив командир взводу БПЛА 80-ї десантно-штурмової бригади Ігор Сидоренко.

“Спочатку нам пощастило, що сучасний російський ракетний комплекс ТОР -М2 вартістю $30 мільйонів не влучив в наш літачок своєю ракетою вартістю $80 тисяч. Нам пощастило, помітивши поруч розрив ракети, не злякатися другого пуску, а по сліду ракети знайти і відстежити, куди цей комплекс сховався“, – повідомив військовий.

Згодом, за наданими розвідниками відеоматеріалами, аналітик Neonhandrail верифікував місце та опублікував на своїй сторінці у Twitter точну геолокацію та координати вогневої позиції російського зенітного розрахунку. Окупанти стояли біля траси Р-66 між селом Нежурине та Дачне (49.387964, 38.081346).

Вогнева позиція російського Тор-М2, виявленого українською аеророзвідкою, листопад 2022.

Після невдалого пуску зенітної ракети по українському безпілотнику, розрахунок російського Тор-М2 вирішив покинути скомпрометовану позицію, але сховатися все одно не зміг.

Оператор БПЛА 80-ї ОДШБр відслідкував російських зенітників аж до запасної позиції в лісі біля села Дачне Сватівського району ( 49.402440, 38.093152 ). Там росіяни намагались сховати свою машину від українського дрону.

Розвідники скоригували вогонь українських артилеристів і ті поцілили у російський ЗРК.

“Потім, в рамках того ж польоту, нам пощастило скорегувати стрільбу гаубиці М777 так, що на максимальних для гармати відстанях найближчий розрив був в декількох метрах від установки, а це значить, що антени ТОРа пошкоджені і комплекс надовго (може назавжди) вийшов з ладу“, – розповів командир взводу БПЛА.

Максимальна дальність стрільби гаубиці М777 становить 24,7 км звичайним снарядом та 30 км – активно-реактивним. Снаряд гаубиці упав за декілька метрів від цілі, що мало б призвести до чисельних уражень легкоброньованої машини ударною хвилею та осколками. Такі ушкодження мають вивести з ладу Тор-М2 на довгий час.

Тор-М2 – це російський зенітний ракетний комплекс малої дальності, що призначений для ураження літаків, гелікоптерів, крилатих, протирадіолокаційних та інших керованих ракет, плануючих та керованих авіабомб та безпілотних літальних апаратів.

Тор-М2 здатен виявляти цілі на дальностях до 27 км. Він може уражати цілі на дистанції до 12 км, та на висотах до 6 км (10 км – для Тор-М2 з ракетою 9М338). Максимальна швидкість цілей, які здатен уразити цей ЗРК, становить 700 м/с. Одна самохідна пускова установка може нести 16 ракет.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.