Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про невизнання російських “референдумів” в Україні

Країни-члени ООН офіційно засудили спробу Росії анексувати території України.

13.10.2022
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про невизнання російських “референдумів” в Україні

12 жовтня Генеральна Асамблея ухвалила резолюцію “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”.

“За” проголосували 143 держави, 5 виступили “проти”, ще 35 – утримались.

Окрім Росії та Білорусі, не підтримали резолюцію Сирія, КНДР та Нікарагуа.

Документ прийняли у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати Донецьку, Запорізьку, Луганську та Херсонську області України шляхом організації псевдореферендумів.

У резолюції чітко зазначається, що перебування цих регіонів під тимчасовим військовим контролем Росії є результатом агресії, порушення суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України.

“Дякую всім 143 державам, які підтримали історичну резолюцію ГА ООН “Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”. Світ сказав своє слово: російська спроба анексії нікчемна й ніколи не буде визнана вільними націями. Україна поверне всі свої землі!”, – написав Володимир Зеленський у Twitter.

На сайті Уряду зазначили, що цим документом держави-члени ООН визнали рішення РФ щодо статусу чотирьох областей України несумісними з принципами Статуту ООН.

Ухвалена резолюція містить вимогу до Росії негайно, повністю і безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Російська делегація усілякими способами намагалася завадити ухваленню резолюції, в тому числі вимагаючи, всупереч усталеній практиці, таємне голосування, яке в залі ООН застосовується лише для виборчих питань. Водночас держави-члени ООН абсолютною більшістю голосів завадили цим жалюгідним спробам.

Ми вдячні за таку максимальну підтримку резолюції, яка буде важливою частиною міжнародного інструментарію для притягнення Росії до відповідальності”, – зауважили в Уряді.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.