Верховна Рада визнала політичний режим у росії «рашизмом»

Верховна Рада України на засіданні 2 травня визнала чинний російський політичний режим як рашизм і засудила його тоталітарні та людоненависницькі практики.

02.05.2023
Верховна Рада визнала політичний режим у росії «рашизмом»

Також постанова містить заклик до Організації Обʼєднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, урядів і парламентів іноземних держав із закликом підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму, передає “Бабель”.

У пояснювальній записці йдеться, що масове та систематичне порушення прав людини як всередині рф, так і на тимчасово окупованих територіях України, переслідування громадян за найменші прояви інакодумства, які в сучасній росії трактуються виключно як зрада «національних інтересів», встановлення кримінальної відповідальності за заклики до миру та припинення війни — усе це свідчить про антигуманістичний та тоталітарний характер чинного політичного режиму.

Ідеї руського націоналізму в основі державної ідеології — це друга ознака режиму путіна. Самозвеличування росії та росіян шляхом насильницького пригнічення, заперечення права на самовизначення або взагалі права на існування інших народів стало домінуючою світоглядною концепцією у рф. Через це в росії переслідують людей з альтернативними поглядами, а також поширюють ідеї російського націоналізму через освіту, засоби масової інформації, культуру. Ці ідеї агресивно насаджуються й на тимчасово окупованих територіях України та супроводжуються повною забороною всього українського.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.