У Варшаві на користь держави конфіскували школу при посольстві рф

Влада Варшави повернула державі приміщення середньої школи при посольстві рф. Спочатку російські дипломати відмовлялися відкрити ворота, тому представникам влади довелося викликати слюсаря.

30.04.2023
У Варшаві на користь держави конфіскували школу при посольстві рф

Про це повідомляють польські медіа, передає Hromadske.

Йдеться про будівлю 1936 року, яку придбав польський співак і актор Ян Кепура. Після Другої світової комуністи націоналізували приміщення та передали його радянському посольству. Там відкрили середню школу для дітей працівників дипломатичного представництва.

Після розпаду СРСР будівля перейшла до російського посольства. Однак у 2010 році місто розірвало договір. Відтоді влада Варшави намагалася повернули контроль над будівлею.

У мерії Варшави пояснили, що 29 квітня виконали рішення суду, який зобов’язав рф передати це майно. Робота зі звільнення приміщення від росіян тривали з ранку до обіду.

«Нам довелося застосувати силу, щоб проникнути на територію, де розташовані дві будівлі. Спочатку російська сторона відмовилася відчинити ворота та хвіртки. Довелося викликати слюсаря, який за допомогою інструментів відчинив двері», — пояснив заступник мера Варшави Томаш Братек.

За його совами, коли співробітники посольства рф побачили, що представники варшавської влади не відмовляться від своїх намірів, то передали ключі від приміщення.

Братек додав, що, за словами російської сторони, у приміщенні проживало 27 людей.

Він зазначив, що все майно перебуває в доброму стані та може використовуватися в освітніх цілях. 

«Ми маємо намір звернутися до Мазовецького воєводи щодо передання цього майна для освітніх цілей», — зазначив Братек.

Вважається, що школа була тимчасово закрита після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.