Туреччина не приєднуватиметься до антиросійських санкцій, бо “вони зашкодять самій країні”

Речник президента Туреччини Ібрагім Калін вважає, що санкційні заходи, вжиті Заходом проти росії, виявилися неефективними.

15.01.2023
Туреччина не приєднуватиметься до антиросійських санкцій, бо “вони зашкодять самій країні”
Ібрагім Калін

“Заходи, прийняті на сьогодні Заходом проти росії, не були ефективними. Вони не змінили дії росії, а також не дали українцям можливість здобути рішучу військову перемогу. То що нам робити? Дати цьому тривати ще рік, два, три?” – сказав Ібрагім Калін, пишуть турецькі ЗМІ .

“Я говорю про те, що якщо ви хотіли змінити поведінку росії в цій війні, то не думаю, що це вдалося. Так, ми розуміємо, що в економічних санкціях є сенс та логіка. Однак, якщо бажаний ефект був у тому, щоб загнати путіна в кут, завдати удару по економіці, щоб народ через страждання почав щось на кшталт революції і змістив путіна, то й цього ми, очевидно, не спостерігаємо”, — сказав Калін.

Він додав, що “Туреччина не приєднуватиметься до антиросійських санкцій, оскільки вони завдадуть більше збитків економіці Туреччини, ніж самій рф”.

“По-друге, ми хочемо продовжувати відігравати роль посередника між сторонами у цій війні. Все, чого ми змогли досягти: зернова угода, обмін полоненими, підходи в аспектах безпеки — все це сталося завдяки нашій позиції щодо Росії”, — сказав він.

Калін додав, що Туреччина зберігає рівновіддалений підхід до сторін конфлікту, але є “та інші країни в Європі, у Перській затоці, які також спілкуються з рф”. Однак, за його словами, частина з них “більш довірливо ставиться до російської сторони, а інша частина схильна ставити більше запитань”.

Це обумовлено “тими позиціями, які вони зайняли” стосовно конфлікту, зазначив представник президента Туреччини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.