Сербія обурилася через голосування України щодо членства Косова у Раді Європи

Міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, що його «неприємно здивувала» позиція України під час голосування в Раді Європи за заявку про членство Косова.

25.04.2023
Сербія обурилася через голосування України щодо членства Косова у Раді Європи

Про це пише N1.

Дачич зазначив, що голосування країн за початок процедури розгляду запиту Косова на членство в Раді Європи вплине на ставлення Белграда до цих держав у майбутньому.

У контексті українського голосування Дачич сказав, що був неприємно здивований голосом України. 

За його словами, Сербія засуджує порушення територіальної цілісності України в усіх резолюціях світу, а Київ утримався при голосуванні. Як відомо, Україна не визнає Косово незалежною державою.

Дачич також висловив обурення через голосування інших держав. Зокрема, він розкритикував Чорногорію.

“Чорногорія проголосувала за прийняття Косова. Їм також колись знадобиться наш голос, на який вони точно не зможуть розраховувати”, – сказав глава сербської дипломатії.

Дачич додав, що претензії є і до Боснії та Герцеговини.

“Що стосується БіГ, чи був колись у моїй промові момент, коли ми не згадували про територіальну цілісність БіГ? Тепер, коли хтось запитає, ми утримаємося. Так чому ми виступали за територіальну цілісність Боснії і Герцеговини, а вони утрималися?” – зазначив Дачич.

Неприємно здивували міністра також Греція і Словаччина, сказав він.

“Міністра з Греції нагородив президент Сербії Александар Вучич. Президент Греції говорив про те, що вони не визнають Косово”, – сказав Дачич.

Глава МЗС Сербії окремо подякував усім, хто голосував проти членства Косова, перерахувавши Кіпр, Іспанію, Румунію, Азербайджан і Грузію.

Дачич особливо подякував Угорщині, яка проголосувала проти, хоча Будапешт офіційно визнає незалежність Косова.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.