МЗС РФ видало фото зі Словенії 10-річної давнини за підготовку Україною “брудної бомби”

У Словенії швидко викрили брехню.

26.10.2022
МЗС РФ видало фото зі Словенії 10-річної давнини за підготовку Україною “брудної бомби”
Фото: умовне

У своїй пропаганді про “брудну бомбу” в Україні МЗС Росії використало фото урядових презентацій Словенії десятирічної давнини. Про це повідомив словенський уряд.

Так, російське дипломатичне відомство у своєму англомовному Twitter-акаунті опублікувало фотоколаж із таким текстом:

“Міністерство оборони Росії: За наявною інформацією, дві організації України отримали пряме замовлення на створення так званої брудної бомби. Роботи перебувають на завершальній стадії”.

Уряд Словенії відповів на цей допис МЗС Росії, вказавши, що одне з фото належить Агентству з радіоактивних відходів (ARAO). Знімок був зроблений ще 2010 року. Його використовували у своїх лекціях фахівці та автори інформаційних матеріалів. Це фото було доступне для широкого загалу.

Так, на знімку зображені загорнуті в поліетиленові пакети предмети з символом радіоактивності та написом “radioaktivno” (словенською – “радіоактивний”). У словенському уряді уточнили, що йдеться про детектори диму, що перебувають у загальному користуванні.

“Вони справді містять радіоактивне джерело, але – жодне з тих, що перераховані в таблиці під фотографією”, – зазначається в повідомленні.

Там додали, що іонізаційні детектори диму (І-детектори) містять слабко радіоактивні речовини, тому підлягають утилізації як ядерні відходи.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.