Експрезидент США шкодує, що спонукав Україну відмовитись від ядерної зброї

Колишній президент США Білл Клінтон висловив співчуття з приводу своєї ролі в переконанні України відмовитися від ядерної зброї у 1994 році. Він припустив, що росія не вторглася б до України, якби Київ усе ще мав засоби ядерного стримування.

05.04.2023
Експрезидент США шкодує, що спонукав Україну відмовитись від ядерної зброї

Про це повідомляє видання RTÉ. Експрезидент США брав участь у підписанні договору про ліквідацію ядерної зброї України.

“Я відчуваю провину, тому що я змусив їх погодитися відмовитися від своєї ядерної зброї. І ніхто не вірить, що росія провернула б цей трюк, якби Україна все ще мала свою зброю”, – сказав він.

У січні 1994 року президент США Білл Клінтон підписав тристоронню угоду з президентами росії Борисом Єльциним та України Леонідом Кравчуком про усунення ядерної зброї, яка залишилася на території України після розпаду Радянського Союзу. Пізніше того ж року Сполучені Штати приєдналися до цієї угоди, яка містила зобов’язання росії поважати територіальну цілісність України.

Ці умови було порушено у 2014 році, коли росія незаконно анексувала Крим, а потім розпочала ширшу війну проти України у 2014 році, яка триває до сьогодні.

“Я знав, що президент путін не підтримав угоду президента Єльцина ніколи не втручатися в територіальні кордони України – угоду, яку він уклав, тому що хотів, щоб Україна відмовилася від своєї ядерної зброї”, – сказав Клінтон.

При цьому Клінтон зазначив, що західна підтримка України має залишатися незмінною.

“Я думаю, що те, що зробив путін, було дуже неправильним, і я вважаю, що Європа та Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну”, – заявив він.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.