Зрадника з Сєвєродонецька, який “продався” за авто, засудили до 13 років

Автівку він так і не отримав.

10.03.2023
Зрадника з Сєвєродонецька, який “продався” за авто, засудили до 13 років
Фото: СБУ

Про це повідомляють СБУ та Луганська обласна прокуратура

Під час підготовки до оборони міста 23-річний чоловік наводив ворожий вогонь на укріплення українських захисників. Він відстежував на вулицях Сєвєродонецька чисельність та маршрути переміщення особового складу, захисні укріплення, місця зосередження бойової техніки та озброєння ЗСУ.

Цю інформацію також шукав у соцмережах та телеграм-каналах, де її оприлюднювали проросійськи налаштовані підписники. Цілі для ураження позначав на гугл-картах, робив скріншоти та відправляв через месенджер. Після цього повідомляв свого куратора про наслідки “прильотів”.

“Задокументовано, що зрадник передав координати обласного волонтерського штабу, що розміщувався на базі Льодового палацу спорту. Він зробив мітку “штаб тероборони” та повідомив ворогу про перебування у приміщенні значної кількості українських військовослужбовців”, – повідомляють у прокуратурі. 

Розвіддані засуджений надсилав представнику незаконного збройного формування “лнр”, який з 2014 року у складі окупаційних військ рф воює проти України.

За таку “співпрацю” загарбники обіцяли своєму агенту автомобіль, який вони викрали у місцевого жителя.

Втім, отримати автівку зловмиснику так і не вдалось. Чоловіка затримали та взяли під варту на початку березня 2022 року.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 1. ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Зрадник отримав покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.