Зміни на кордоні: як тепер виїжджатимуть водії, що везуть допомогу для ЗСУ та гуманітарні вантажі, пояснення ЛОДА

Уряд України прийняв рішення про скасування норми, яка надавала Міністерству розвитку громад та територій України, а також обласним і Київській міській військовим адміністраціям повноваження видавати дозволи на виїзд за кордон водіям, що здійснюють перевезення вантажів гуманітарної допомоги для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України.

27.02.2025
Зміни на кордоні: як тепер виїжджатимуть водії, що везуть допомогу для ЗСУ та гуманітарні вантажі, пояснення ЛОДА

Це рішення, оформлене у вигляді постанови Кабінету Міністрів № 213 від 25 лютого 2025 року, вносить суттєві зміни до правил перетину державного кордону України. Рішення скасовує дію попереднього механізму, який дозволяв обласним військовим адміністраціям надати право виїзду за межі України водіям, що здійснюють перевезення вантажів для потреб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами.

Згідно з ними, відтепер пропуск через державний кордон громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які здійснюють перевезення медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги буде здійснюватися на загальних підставах. Це означає, що для виїзду за кордон цим категоріям водіїв більше не потрібно отримувати спеціальні дозволи від Міністерства розвитку громад та територій України або обласних військових адміністрацій.

“Важливо зазначити, що скасування спеціальних дозволів не означає повну заборону на виїзд водіїв, які здійснюють ці важливі перевезення. Однак, це означає, що вони повинні будуть відповідати загальним вимогам, встановленим для перетину кордону. Ці зміни в правилах перетину кордону є частиною загальних зусиль Уряду з регулювання виїзду громадян України за кордон в умовах воєнного стану. Звертаю увагу на те, що Львівська обласна військова адміністрація більше немає права і не видаватиме дозволи для виїзду за кордон для перевезення гуманітарних вантажів”, – зазначив керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.