Жительку Тернопільщини, яка продавала речі на OLX, обманули на понад 15 тисяч гривень

Продаючи в інтернеті вироби, виготовлені власними руками, жителька Чортківського району потрапила в пастку шахраїв. Потерпіла розмістила оголошення на платформі OLX. На сайті вона зазначила номер мобільного телефону.

13.03.2023
Жительку Тернопільщини, яка продавала речі на OLX, обманули на понад 15 тисяч гривень
Фото: умовне

Як розповіли у поліції Тернопільщини, за кілька днів жінці в месенджер Viber написала незнайомка, яка сказала, що цікавиться її товаром. Обумовивши усі деталі, покупець скинула посилання і запевнила, що для оформлення послуги доставки продавець повинен заповнити форму. Потерпіла перейшла за посиланням, внесла особисті дані, зазначила номер карткового рахунку та усі секретні паролі. Згодом з її картки невідомі зняли понад 15 тисяч гривень. За допомогою жителька Тернопільщини звернулася до правоохоронців.

Працівники поліції наголошують, що переходити за сумнівними посиланнями, а тим паче вносити будь-яку особисту інформацію, заборонено. Щодо цього наголошують і адміністратори сайту OLX. Правила покупки-продажу прописані на цій платформі у розділі: Центр підтримки клієнтів: Безпека: Остерігайтеся цих схем шахрайства.

Листуйтеся з невідомими лише в чаті на офіційному сайті. Не переходьте на сторонні месенджери. Якщо співрозмовник для оплати товару відправляє своє посилання, ігноруйте його, бо воно перекине вас на фальшиву сторінку. Різницю помітити одразу складно: це може бути навіть одна зайва літера в адресі сайту, яка і допоможе шахраям отримати доступ до ваших коштів та особистих даних.

Пам’ятайте, OLX не надсилає SMS або повідомлення у месенджерах – тільки на пошту та в застосунок OLX.

Забудьте про передоплату. Розраховуйтеся лише після того, як оглянули товар.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.