Житель Хмельниччини через суд хотів забрати з акту про шлюб свою національність «росіянин»

Житель Хмельниччини через суд намагався змінити свою національність у документах про шлюб за 1980 рік.

08.06.2023
Житель Хмельниччини через суд хотів забрати з акту про шлюб свою національність «росіянин»

Спершу позов задовольнити у міському суді, але Хмельницький апеляційний суд скасував їхнє рішення, повідомляє пресслужба.

Чоловік звернувся до місцевого суду та подав прохання про  внесення  змін у документи про шлюб. У графі “національність” замість “росіянин” хмельничанин попросив написати “німець”.  Він додав відповідні документи, посилаючись на те,  що його тато був німцем. 

“Чоловік зауважив на документи, які надав до заяви: свідоцтво про народження, де вказана національність його батька – “німець” (матері – “росіянка”), копії військових квитків його та батька, де зазначено національність “німець”. Цього, на думку позивача, достатньо для внесення змін до актового запису про шлюб”, – зазначають в апеляційному суді.

Міськрайонний суд погодився та зобов’язав відділ  ДРАЦС виправити в актовому записі про реєстрацію шлюбу національність нареченого з “росіянин” на “німець”. 

Рішення судді обґрунтовували статтею 11 Закону України “Про національні меншини”. У ній йдеться про те, що громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність.

Однак, у ДРАЦС не погодились з рішенням суду та подали апеляцію. Вони пояснили це тим, що документи мають суперечливу інформацію, а прямих доказів немає.

Крім того, графу “національність” заповнювали відповідно до його радянського паспорта, де на момент реєстрації шлюбу не було помилок. За цим документом мешканець Хмельниччини – “росіянин”.

Тому підстав для змін у документах 43-річної давності в апеляційному суді не знайшли.

Суддівська колегія апеляційного суду у місті Хмельницький пояснила, що питання зміни національності регулювалося Указом Президента України від 31 грудня 1991 року № 24 “Про порядок зміни громадянами України національності”. Однак він втратив чинність 1999 року. 

Наразі у законодавстві не передбачено у документах цивільного стану (свідоцтва про народження чи шлюб) графи “національність”.

“Тим самим забезпечується рівність усіх, незалежно від національності чи етнічного походження, а також право особи вільно обирати та відновлювати національність, як це передбачено статтею 11 Закону України Про національні меншини в Україні”, – додали в апеляційному суді.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.