Затримали зрадника, який допомагав окупантам викрадати учасників АТО під час окупації Київщини

Ним виявися мешканець селища Глібівка, який під час захоплення Вишгородського району підтримав російських окупантів і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

26.12.2022
Затримали зрадника, який допомагав окупантам викрадати учасників АТО під час окупації Київщини
Фото: СБУ

Про це повідомляє Служба безпеки України. 

Зловмисник “зливав” агресору адреси проживання місцевих жителів, що потенційно могли входити до руху опору. Серед них – колишні учасники АТО. За його “наводкою” загарбники вдиралися до помешкань українських патріотів та викрадали їх. Після цього потерпілих катували та примусово вивозили до рф.

Чоловік особисто брав участь у проведенні каральних рейдів на території району.

Саме він спільно з російськими окупантами увірвався до приватного будинку місцевого жителя, щоб незаконно затримати його. Під час “нальоту” зловмисник чинив фізичне насильство та погрожував дружині потерпілого вбивством.

Також поплічник агресора розграбовував оселі громадян під виглядом “сприяння” матеріально-технічному забезпеченню окупаційних угруповань рф. Таким чином він “конфіскував” мікроавтобус у мешканця селища.

За даними слідства, зловмисник мав “преференції” від загарбників у вигляді вільного пересування по тимчасово захопленій території регіону. При цьому навіть власний автомобіль він позначив знаками розрізнення підрозділів російських окупантів.

Після звільнення Київщини зрадник намагався переховуватись на території регіону.

Однак його місцеперебування встановили і чоловіка затримали.

При обшуках за адресою його проживання правоохоронці виявили продуктові набори виробництва рф та мобільні телефони з контактами рашистів.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Суд обрав затриманому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.