Затримали жителя Бучі, який допомагав окупантам шукати і вбивати учасників руху спротиву

Він добровільно запропонував росіянам свою допомогу.

19.10.2022
Затримали жителя Бучі, який допомагав окупантам шукати і вбивати учасників руху спротиву
Фото: СБУ

Служба безпеки затримала чоловіка, який допомагав російським військам під час тимчасової окупації Бучі на Київщині. А після звільнення області колаборант намагався приховати свою співпрацю з окупантами. Про це повідомляє СБУ.

Окупанти видали йому вогнепальну зброю, військову форму російського зразка та вказівки щодо подальших дій проти українських захисників.

Він, як встановили правоохоронці, на БТР разом з окупантами увірвався до будинку свого знайомого, де провів незаконний обшук і намагався виявити бійців тероборони.

У разі захоплення Київщини він планував стати членом окупаційної адміністрації та продовжити репресії проти українців. Після звільнення Бучі колаборант залишився в регіоні та намагався приховати свої злочини. Для цього він вступив до лав добровольчого формування місцевої територіальної громади (ДФТГ).

Далі колаборант планував відновити зв’язки з окупантами та передавати їм розвіддані про розташування та переміщення українських військ.

СБУ затримали чоловіка та повідомили йому про підозру в колабораціонізмі (ч. 7 ст. 111-1 ККУ). Йому загрожує ув’язнення від 12 до 15 років із позбавленням права обіймати певні посади від 10 до 15 років, а також можлива конфіскація майна. Наразі підозрюваний під вартою.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.