Затримали херсонця, який допомагав рф перекидати військові ешелони в Україну

Після захоплення обласного центру він добровільно пішов на співпрацю з ворогом і вступив до лав місцевої окупаційної адміністрації рф.

17.04.2023
Затримали херсонця, який допомагав рф перекидати військові ешелони в Україну
Фото: Офіс Генпрокурора

Про це повідомляє Офіс генпрокурора. 

За даними слідства, з червня по листопад 2022 року він надавав допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора. Він обійняв посаду так званого «начальника вокзалу станції «Херсон» «Державного унітарного підприємства «Херсонська залізниця».

Перебуваючи на цій посаді, чоловік пропагував ідеї «русского мира» серед співробітників залізничного транспорту на території Херсонщини з метою підтримки ними рішень і дій окупаційної адміністрації рф.

Підозрюваний схиляв працівників вокзалу станції «Херсон» влаштовуватися на роботу в так зване «Державне унітарне підприємство «Херсонська залізниця», закликав до співпраці з ворогом, застосовуючи психологічний тиск.

Також він організовував безперешкодне функціонування залізничного вокзалу станції «Херсон», у тому числі залізничних сполучень між містом Херсон та іншими тимчасово окупованими містами України.

Чоловік забезпечив безперешкодне переміщення через залізничний вокзал бронепотягів та інших вагонів ВАТ «Російська залізниця», в яких перебували військовослужбовці збройних сил рф.

Після звільнення міста він намагався «залягти на дно», щоб уникнути правосуддя, однак його затримали.

Херсонцю повідомили про підозру у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.