Засуджений львів’янин просить, щоб його обміняли на українського полоненого до РФ

58-річний Євген Желізко народився у Львові, хоча у суді називав себе росіянином і уродженцем СРСР.

08.11.2024
Засуджений львів’янин просить, щоб його обміняли на українського полоненого до РФ

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну під час телефонних розмов із сусідом виправдовував війну та закликав РФ запустити ракету по території Польщі. Зокрема, він заперечував оголошення Росією повномасштабної війни, а наполягав, що РФ проводить в Україні «демілітаризацію» та «денацифікацію», вважав, що Україна сама обстрілює свою цивільну інфраструктуру, а воєнні злочини росіян у Бучі називав фейком, інформує Zaxid.net.

Про антиукраїнські погляди Желізка в СБУ повідомив його сусід.

У суді Євген Желізко свою провину не визнав і підтвердив свої висловлювання. За його словами, він «випадково став громадянином України, адже його країна [СРСР] – розвалилась». На його думку, України не існує і ніколи не існувало. Він також заявив, що Росію на війну «спровокував Захід». У квітні 2023 року Залізничний районний суд Львова призначив йому пів року ув’язнення за ч. 1 ст. 426-2 ККУ, однак прокурори в апеляції домоглися, аби Євгена Желізка відправили в тюрму на два роки.

Згодом засуджений звернувся до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненними з проханням обміняти його до РФ. Раніше виїхати в Росію за обміном зголосилися двоє мешканців Львівської області Владислав Козєєв і Володимир Ятровський.

Через спеціальну форму на сайті «Хочу к своим» є можливість поділитися інформацією про діяльність ворожих агентів. За даними ГУР, в межах цього проєкту в червні в Росію обміняли колишнього старшого референта Cекретаріату Кабінету міністрів України Василя Мехеда, який 15 років шпигував для ФСБ.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.