Засновника благодійного фонду судили за продаж ввезених для армії авто

У місті Хмільник Вінницької області голову та засновника «Благодійний фонд «Разом Сила!» Олександра  Дорогана визнали винним у продажу авто для ЗСУ.

11.05.2023
Засновника благодійного фонду судили за продаж ввезених для армії авто
Фото: умовне

Про це повідомляє видання 368.media з посиланням на вирок суду.

Орієнтовно в липні минулого року до обвинуваченого звернувся чоловік, який хотів придбати авто для потреб підрозділів ЗСУ. Обвинувачений відповів, що є шість машин, але у Польщі. Для їх безперешкодного ввезення він попросив від імені БО «БФ «Волонтерська спільнота «Шанс на життя» направити на адресу Львівської ОВА та Львівської митниці лист-прохання у сприянні ввезення авто як гуманітарної допомоги.

Після ввезення авто під виглядом гуманітарки обвинувачений отримав за них 33 тис. доларів. Надалі обвинувачений для подібної діяльності створив організовану групу, залучивши ще двох співучасників. Також він використовував «Благодійний фонд «Разом Сила!», директором якого себе призначив.

За умовами контракту іноземне підприємство UAB IC Logistics на адресу фонду у місті Хмільник Вінницької області доставило 23 автомобілі як гуманітарну допомогу вартістю 3,6 млн гривень.

У судовому засіданні Дороган свою вину визнав, щиро розкаявся та показав, що займався підприємницькою діяльністю із ремонту. Після початку повномасштабної війни став перепродавати автомобілі, спочатку купував їх на території України, а згодом розпочав доставляти автомобілі з-за кордону, оформивши як гуманітарну допомогу. Працював, маючи на меті отримання прибутку. Виручені кошти із продажу автомобілів він спрямовував на фінансування створеної ним організації, у складі якої, крім нього, було ще дві особи.

Прибуток між членами створеної ним організації він розподіляв самостійно. Чоловік підтвердив, що знав, що скоює злочин, адже ці авто він мав передавати на потреби ЗСУ безоплатно.

Суд бере до уваги, що обвинувачений вчинив умисні тяжкі злочини щодо предметів гуманітарної допомоги, яка призначалась для відсічі військовій агресії.

Дорогана засудили до 6 років позбавлення волі. Оскільки він діяв з метою збагачення, то у нього також конфіскують усе майно.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.