Закарпатка хотіла незаконно вивезти до Угорщини стародрук про Французьку революцію

Старовинну книгу жінка заховала у валізі з особистими речами.

25.04.2023
Закарпатка хотіла незаконно вивезти до Угорщини стародрук про Французьку революцію

Про це повідомляє Закарпатська митниця.

Під час перевірки ручної поклажі пасажирки, яка виїжджала з України потягом міжнародним сполученням “Мукачево-Будапешт”, інспектори митного посту “Чоп-залізничний” виявили старовинну книгу.  

“Жителька Берегівщини вирішила не декларувати та й ще під час усного опитування не заявляти про наявність стародруку, що знаходився серед особистих її речей”, – зазначили митники. 

Книга видавництва BUDAPEST “ORZAGOS MONOGRAFIA TARSASAG” з написом “FRANCIA FORRADALOM ES NAPOLEON” (том V) видана в Будапешті угорською мовою. Це історична монографія, яка представляє Французьку революцію та Наполеонівську війну з багатьма світлинами та малюнками, що можливо мають ознаки культурної, історичної та антикварної цінності.

“В інтернет-мережі аналогічна книга з такою самою ж назвою, малюнками і написами датована 1911 роком. Згідно з вимогами чинного законодавства Свідоцтва на право вивезення культурних цінностей з території України не потребують твори, надруковані після 1945 року. Культурні цінності, що вивозяться з України, декларуються в установленому законодавством порядку митному органу, який здійснює контроль за їх переміщенням та митне оформлення, а також за наявності вищезазначеного Свідоцтва”, – пояснили у відомстві. 

Позаяк у жінки були відсутні дозвільні документи на вивезення стародруку, про який вона не заявила митникам ні усно, ні письмово, на неї склали протокол про порушення митних правил за ч.3 статті 471 Митного кодексу України.

Книгу наразі тимчасово вилучили. 

“А от, чи відноситься вона до культурних цінностей або є предметом музейного значення і має історичну цінність, визначить спеціаліст-експерт”, – підсумували митники. 

Нагадаємо, румун та закарпатка намагались незаконно вивезти з України стародавні книги.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.