За 2023 рік на Львівщині 45% заявників змогли перетнути кордон через систему Шлях

У період воєнного стану військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть перетнути кордон з використанням системи «Шлях».

21.11.2023
За 2023 рік на Львівщині 45% заявників змогли перетнути кордон через систему Шлях

За 2023 рік Львівська ОВА розглянула близько 5,5 тисяч заяв від організацій на орієнтовно 48 тисяч фізичних осіб.

Середній показник звернень, які схвалили  складає 45%. Для того, аби вашу заявку розглянули, необхідно подати до Львівської ОВА пакет необхідних документів.

«Ми вимагаємо три блоки документів: відповідні запити військових організацій чи військових частин або інших установ, наприклад освітнього характеру. Другий блок – необхідно подати документи, які підтверджують те, що людина дійсно здійснює перевезення гуманітарного вантажу а це відповідні спеціальні митні декларації. А також до пакету документів слід додати акти прийому-передачі чи інші документи, які підтверджують передачу набувачам гуманітарної допомоги», – розповів в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА керівник апарату Тарас Грень.

Дозвіл на перетин кордону надають від 30 до 90 днів. Відлік часу починається з моменту перетину державного кордону. До слова, станом на сьогодні термін перебування за межами України перевищено у 3,4 % випадків від загальної кількості осіб, включених в систему Шлях у 2023 році.

«В зону відповідальності обласних адміністрації входить внесення відповідних осіб в систему «Шлях», після того, як вони подали пакет необхідних документів. Далі повноваження переходять до Державної прикордонної служби. При цьому Львівська ОВА не володіє інформацією про кількість людей, які упродовж повномасштабної війни виїхали за кордон, скориставшись системою «Шлях»», – акцентував Тарас Грень.

Важливо пам’ятати, що внесення водія до системи «Шлях» не гарантує перетину кордону. Кінцеве рішення про перетин кордону конкретним водієм ухвалюють прикордонники після перевірки всіх необхідних документів.

«Упродовж трьох тижнів листопада через систему «Шлях» кордон перетнули 21 тисяча людей. Майже 400 особам відмовили у такій процедурі, адже вони не підтвердили мету свого виїзду. Наприклад, у жовтні за кордон по системі виїхали 30 тисяч людей, на противагу 700, яким відмовили. Основне навантаження лягло на пункти пропуску «Шегині», «Рава-Руська», «Краківець», «Смільниця» та «Грушів»», – зазначив заступник начальника штабу, начальник штабу з відділу організації прикордонного контролю 7 Карпатського прикордонного загону Іван Баран.

Отож, для отримання права виїзду за межі України строком на один місяць, чоловікам (водіям) віком 18-60 років необхідно звернутись з листом до Львівської обласної військової адміністрації на електронну адресу: [email protected]. У темі листа обов’язково вказати повну назву вашої організації.

Корисна інформація:

– Для отримання дозволу (зразок листа за посиланням). Обґрунтування має містити обсяги вантажів, які відповідають кількості ТЗ та кількості осіб у пропозиціях для їх перевезення та підтверджуючі документи щодо співпраці отримувачів та відправників вантажів (договори, меморандуми) в рамках такої діяльності (з відповідними реквізитами).

– Для отримання повторного дозволу на перетин державного кордону чоловіками, які вже виїжджали за межі України на підставі рішення ЛОВА про виїзд за межі України в умовах правового режиму воєнного стану. (зразок листа за посиланням).

– Кількість водіїв повинна відповідати обсягу вантажу та поданому обґрунтуванню.

– Підтвердженням щодо попереднього здійснення такої діяльності вважаються копії митних декларацій про ввезення вантажів, актів прийому-передачі таких вантажів отримувачами допомоги, інші підтверджуючі документи.

Інформація за телефоном: 097-321-49-40.

Після опрацювання отриманих звернень, ЛОВА приймає рішення про виїзд за межі України водіїв, та надсилає відповідні листи до Державної прикордонної служби України. Вона, своєю чергою, приймає рішення стосовно пропуску водія ТЗ та/або гуманітарного вантажу за наявності рішення ЛОВА про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі. У разі непідтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби у перетинанні державного кордону відмовляють.

Розгляд звернення триває до 10 робочих днів та з врахуванням кількості звернень, що перебувають на розгляді. Подача документів повинна здійснюватись не пізніше 5 робочих днів до запланованого виїзду. При порушенні зазначених вимог відповідні звернення не підлягатимуть розгляду. З 1 квітня подати документи на виїзд водіїв призовного віку можна лише з використанням е-підпису (детальніше тут).

 

 

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.