З російського полону повернулися понад 30 захисників зі Львівщини

Серед 175 українців, яких 19 березня звільнили з російського полону, є 31 військовий з Львівської області.

20.03.2025
З російського полону повернулися понад 30 захисників зі Львівщини

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Серед 175 наших людей, яких з полону, є два оборонці зі Сокаля – Богдан Кіщук та Віталій Гоневич. Богдан Богданович пробув у полоні понад три роки (потрапив 7 березня 2022 року). Віталій Русланович був у неволі з 24 березня 2024 року.

Також додому їдуть двоє бійців зі Самбірського району – Степан Котик зі села Раково Бісковицької громади та Василь Туркевич з Хирова. Степан Павлович зник безвісти 10 травня 2024 року. Через місяць зʼявилось сповіщення, що він у полоні. Василь Ігорович потрапив у полон поблизу Попасної, що на Донеччині. Чекав на звільнення майже три роки.

“Велике свято сьогодні і у Шегинівській громаді Яворівського району. З полону додому повертаються Павло Лапицький та Микола Сидорович!” – йдеться у повідомленні.

Павло Ярославович з села Великі Новосілки перебував у неволі з 25 грудня 2023 року. З Миколою Степановичем з села Золотковичі звʼязок втратили 4 липня 2022 року – під час бойового зіткнення в районі Спірного. Через декілька днів зʼясувалося, що він у полоні.

“Дрогобиччина теж дочекалася! Серед тих, кого сьогодні звільнили з полону, є Олег Фарима та Андрій Герман!” – зазначив Козицький.

Старший солдат зі села Доброгостів Трускавецької громади Олег Фарима потрапив у полон під час час вогневої підтримки мотопіхотного батальйону у Новоолександрівці. На звільнення воїн чекав три роки. Андрій Герман зі села Вороблевичі Меденицької громади, номер обслуги мотопіхотного відділення, опинився у неволі у червні 2022 року, в ході бойових зіткнень та артилерійських обстрілів у селі Лоскутівка, на Луганщині.

Також до рідних повертається санітар другого механізованого взводу Володимир Логінський. Військовий – з Дрогобича. Потрапив у полон у червні 2023 року у селі Діброва Луганської області.

Також додому їдуть Андрій Скугра зі села Нова Кам’янка, який був у неволі з лютого 2024 року та Павло Танчин з Рави-Руської, який перебував у полоні з травня 2022 року.

“Зовсім скоро побачить рідних і житель села Віднів Львівського району Володимир Матросов!” – додав Козицький.

Захисник з Куликівської громади служив у 24 ОМБр імені короля Данила. Перебував у полоні з червня 2022 року.

З полону також повернулися Андрій Кусий зі села Сопошин та Олег Підсуткевич із Жовкви, які були в неволі з червня 2022 року.

Також відомо про ще дев’ятеро оборонців з Яворівського району, які повернулися додому.

Яворівська громада. Додому їдуть: Володимир Коцун (село Передвір’я). Перебував у полоні з квітня 2022 року, Ігор Чабаненко (смт Немирів). Потрапив у полон у грудні 2024 року.

Новояворівська громада. До рідних повертаються: Назар Кур’ян (Новояворівськ). Воїн був у полоні з липня 2023 року, Віталій Цікало (селище Шкло). Рідні чекали цієї звістки з жовтня 2023 року. Юрій Кишеня (Новояворівськ). Оборонець перебував у неволі з жовтня 2024 року.

Івано-Франківська громада:  Остап Жидачевський (село Ясниська), Петро Качмар, Петро Тицейко, перебував у полоні з лютого минулого року, Степан Ясниський.

Військовий Роман Шумський зі села Острів, який перебував у неволі з травня 2022 року, та житель Шептицького – Ярослав Гоношілін, який був у полоні з березня 2022 року, також на рідній землі. Обоє воювали у складі 24 ОМБр імені Короля Данила.

Зі Золочівського району повернулися воїни Юрій Хомік, житель села Ясенів, та Володимир Мазурок, родом зі села Конюшків.

Додому їде стрілець-зенітник другого зенітного ракетного взводу Степан Кулинич.

“Наш земляк зі Східницької громади потрапив у полон у квітні 2022 року, під час бойового зіткнення та обстрілу противника поблизу Попасної”, – повідомив Козицький.

Серед тих, хто повернувся з полону, є і два захисники зі Стрийщини. Це Василь Романів із Журавненської громади, воїн 63 ОМБр, та Іван Феденьків із Розвадівської громади, боєць 24 ОМБр імені Короля Данила.

Коментарі

17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».