З львівської медіакомпанії підсанкційного Тараса Козака стягнули понад 100 тис. боргу

Господарський суд Львівської області зобов’язав стягнути з ТРК “Нові комунікації” (ZIK) 105 236,72 грн на користь Телеканалу СТБ.

01.05.2025
З львівської медіакомпанії підсанкційного Тараса Козака стягнули понад 100 тис. боргу

Про це йдеться у рішенні, яке оприлюднили 28 квітня в Єдиному державному реєстрі.

Як йдеться у рішенні, між ТзОВ “Телерадіокомпанія “Нові комунікації” та ТзОВ “Телеканал СТБ” близько шести років тому був укладений договір на передачу цифрового сигналу телеканалу Z ZIK користуючись спроможностями позивача. Уже на початку лютого 2021 року Президент України Володимир Зеленський ввів в дію санкції РНБО проти власника ТзОВ “Телерадіокомпанія “Нові комунікації” Тараса Козака, який є близьким соратником проросійського олігарха та екснардепа Віктора Медведчука. Внаслідок накладених санкцій ТзОВ “Телеканал СТБ” припинив надавати послуги з трансляції Z ZIK. Втім усю суму за подачу сигналу компанія так і не отримала та вирішила подати позов до суду, щоб повернути гроші.

“З огляду на встановлені судом обставини та надані позивачем докази, суд дійшов висновку про те, що матеріали справи містять належні докази щодо наявності у відповідача перед позивачем заборгованості з оплати вартості наданих послуг за договором у сумі 105 236 грн, а відтак, заявлені позовні вимоги про стягнення з відповідача зазначеної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі”, — йдеться у рішенні.

Відтак суд повністю задовольнив вимоги ТзОВ “Телеканал СТБ” та зобовʼязав стягнути з медіакомпанії Тараса Козака заборгованість за судовий збір на загальну суму 108 тис. грн.

На рішенні суду можна подати апеляцію.

Тарас Козак є уродженцем Львівщини. Окрім накладених санкцій РНБО, на нього також наклала санкції низка країн Заходу, зокрема й США.

У 2023 році він був позбавлений українського громадянства, а наступного року — усіх державних нагород. Його підозрюють у державній зраді.

До слова, у липні 2024 року державі було передано підприємства братів   Віктора Медведчука й Тараса Козака вартістю майже 400 мільйонів гривень. Також за клопотанням ДБР в управління держави передали завод з виробництва цегли у Львівській області вартістю понад 5 мільйонів доларів, який ухилявся від сплати податків. Окрім цього суд арештував майно, яке екснардепи переписали на наближених осіб, а також земельні ділянки на Львівщині.

Наразі Тарас Козак переховується від правосуддя.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.