З 1 червня діятимуть нові правила в’їзду до пішохідної зони Львова

На виконкомі Львівської міськради затвердили оновлений порядок доступу транспорту до пішохідної зони центру міста. Мета – впорядкувати рух у центрі, оскільки були зафіксовані факти зловживань чи підробок перепусток.

16.05.2025
З 1 червня діятимуть нові правила в’їзду до пішохідної зони Львова

Як повідомив керуючий справами виконкому ЛМР Євген Бойко, потрібно зменшити кількість автомобілів в середмісті, впорядкувати рух транспорту доставки та забезпечити комфортні умови для пішоходів.

Якими будуть зміни?

Замість п’яти типів перепусток залишаються три:

– Категорія А – для мешканців, осіб з інвалідністю, гостей готелів.

– Категорія Б – для потреб комунальних служб;

– Категорія В – для обслуговування мешканців та комерційних закладів.

Кожна перепустка буде чинною впродовж року. Починаючи з 30 червня, в’їзд до пішохідної зони дозволятиметься лише за новими перепустками, які потрібно оформити у ЦНАП.

Вантажний транспорт: доставка дозволяється лише з 6:00 до 9:00 – на платній основі. Вартість – 3600 грн/міс (50% знижка для електромобілів). Якщо цей транспорт перевищить дозволений час перебування в пішохідній зоні після 09:15, «Муніципальна варта» накладає штраф у п’ятикратному розмірі.

Що буде, якщо зафіксували порушення?

За перше порушення – попередження від інспектора. За кілька порушень або зупинці на площі Ринок – блокування до 30 днів або анулювання.

Разовий в’їзд з оплатою буде можливий для завезення техніки, організації подій тощо.

Новий порядок вступає в дію з 1 червня. До кінця місяця ще діятимуть старі перепустки, однак з 30 червня буде потрібен новий дозвіл на в’їзд.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.