Євросоюз продовжив доступний роумінг для українських біженців

Українці зможуть і далі спілкуватися з близькими у ЄС за доступними тарифами європейської зони вільного роумінгу.

03.02.2023
Євросоюз продовжив доступний роумінг для українських біженців
Фото: умовне

Спільну заяву мобільних операторів України та ЄС продовжили ще на 6 місяців з можливістю подальшої пролонгації, повідомляє Міністерство цифрової трансформації України. 

Також європейська сторона підтвердила готовність схвалити оновлений Додаток 17-3, який стане ще одним кроком до вільного роумінгу з ЄС “Roam like at home” на постійній основі.

“Україна активно співпрацює з Європейським Союзом у секторі роумінгу. Зараз для нашої країни надзвичайно важливо приєднатися до роумінг-простору ЄС. Адже мільйони українців тимчасово виїхали до різних країн Європи і мають бути на зв’язку з рідними. Зі свого боку ми робимо важливі кроки у цьому напрямі”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він додав, що ще один із пріоритетів Мінцифри — запуск технології 5G та приєднання до транспортних 5G коридорів ЄС, адже це дозволить вивести український зв’язок на новий рівень якості.

Зазначимо, на період воєнного часу Україну звільнили від внесків за участь у програмах ЄС. Крім того, Європейський Союз відзначив роботу України щодо трансформації телеком-сектору відповідно до  європейських положень і закликав продовжувати.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.