Єврокомісія офіційно запропонувала призупинити угоду про спрощення візового режиму з росією

Європейська комісія 6 вересня офіційно запропонувала повністю призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з росією. Далі за рішення має проголосувати Європейська Рада.

06.09.2022
Єврокомісія офіційно запропонувала призупинити угоду про спрощення візового режиму з росією
Фото з відкритих джерел

Про це повідомила пресслужба ЄК.

«Така країна, як росія, яка веде агресивну війну, не повинна претендувати на спрощення візового режиму доти, доки вона продовжує вести свою руйнівну зовнішню політику та військову агресію щодо України, демонструючи повну зневагу до заснованого на міжнародних правилах порядку», — йдеться у заяві.

Водночас зазначається, що ЄС продовжить приймати як і раніше заявників на отримання візи, які є членами сімей громадян ЄС, журналістів, дисидентів та представників громадянського суспільства.

Крім того, Єврокомісія подала пропозицію щодо невизнання російських паспортів, виданих на окупованих територіях України.

Тепер Європейська Рада має вивчити та ухвалити пропозиції ЄК. Після цього зміни запрацюють на другий день після їх публікації в Офіційному журналі ЄС.

На практиці для росіяни це означатиме:

  • візовий збір збільшиться з €35 до €80 для всіх заявників;
  • стандартний термін для прийняття консульствами рішення щодо візи збільшиться з 10 до 15 днів. Цей період може бути продовжений максимум до 45 днів в окремих випадках, коли потрібний подальший розгляд заяви;
  • заявники більше не матимуть легкого доступу до віз, дійсних для багаторазових вʼїздів до Шенгенської зони;
  • більш довгий список документів: росіяни повинні будуть надати повний список документальних доказів при поданні заяви на візу, тобто вони більше не користуватимуться спрощеним списком.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.