ЄС започатковує тренувальну місію для українських військових

Крім того, Рада ЄС вирішила виділити ще 500 мільйонів євро військової допомоги Україні.

17.10.2022
ЄС започатковує тренувальну місію для українських військових
Фото: умовне

Рада міністрів ЄС із закордонних справ на засіданні у Люксембурзі ухвалила формальне рішення про започаткування Військової тренувальної місії ЄС для допомоги Збройним силам України.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради.

“Рада ЄС сьогодні погодилася започаткувати Військову допоміжну місію з підтримки України (EUMAM Ukraine). Метою місії є внесок у розвиток військових спроможностей Збройних сил України для ефективного проведення військових операцій, що дасть змогу Україні захищати свою територіальну цілісність в межах міжнародно визнаних кордонів, ефективно здійснювати свій суверенітет і захищати цивільне населення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що EUMAM Ukraine забезпечуватиме особисте, колективне та спеціалізоване тренування для ЗСУ, включаючи Сили територіальної оборони, здійснюватиме координацію та синхронізацію зусиль країн-членів щодо тренування українського персоналу.

“Сьогодні ми зробили ще один крок для того, щоб допомогти Україні оборонятися від протиправної російської агресії. Військова допоміжна місія ЄС буде здійснювати тренування Збройних сил України, щоб вони могли продовжувати свою мужню боротьбу. EUMAM є не лише тренувальною місією, вона є чітким свідченням того, що ЄС буде стояти поряд з Україною так довго, як це буде необхідним”, – заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

EUMAM Ukraine діятиме на території кількох європейських держав, її оперативний штаб, який координуватиме діяльність місії на стратегічному рівні, розташовуватиметься у приміщенні Європейської служби зовнішніх дій у Брюсселі. Командуватиме місією віцеадмірал Ерве Бліжон (Франція), який очолює департамент військового планування та виконання в межах ЄСЗД.

Мандат місії розрахований на два роки, передбачений обсяг фінансування 106,7 мільйона євро. EUMAM Ukraine також забезпечить координацію між країнами-членами ЄС у здійсненні заходів з підтримки України на двосторонньому рівні, їх координацію з іншими міжнародними партнерами. Місія буде відкритою для участі третіх країн.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.