ЄС успішно відмовляється від російських енергоносіїв

Україна повністю відмовилась від російського газу ще у 2015 році, хоча європейці тоді казали, що це неможливо.

16.02.2023
ЄС успішно відмовляється від російських енергоносіїв
Фото: умовне

Увагу на доповідь Голови ЄК Урсули фон дер Ляйен звернув колишній гендиректор “Оператора газотранспортної системи України” Сергій Макогон. 

Він зазначив, що вражений успіхами ЄС у питанні відмови від російських енергоносіїв.

“…путін припускав, що наша підтримка України не триватиме. Він думав, що через нашу залежність від російської нафти та газу буде легко викупити Європу.  Але й тут він помилився.  Сьогодні, через рік після початку війни, він уже програв розпочату ним енергетичну війну. Ми змінили позицію завдяки надійним партнерам, і результати видно. Дохід росії від продажу газу в Європу скоротився на дві третини. Ліміт цін на нафту означає, що росія щодня втрачає 160 мільйонів євро доходу. Ціни на газ у Європі нині нижчі, ніж до вторгнення росії в Україну, і Європа зараз як ніколи інвестує в чисту енергію та енергетичну незалежність. Розвиваючи відновлювані джерела енергії, ми б’ємо один рекорд за іншим. Минулого року ми вперше виробили більше електроенергії з вітру та сонця, ніж з газу. Завдяки європейській єдності та розумній енергетичній політиці ми витримали тиск росії та звільнилися від нашої енергетичної залежності. Наша економіка сьогодні працює значно краще, ніж прогнозувалося, і на початку тижня ми змогли переглянути наші прогнози зростання в бік підвищення. Навпаки, кремлю доводиться продавати золоті запаси, щоб заповнити прогалини, утворені відсутністю доходів від нафти. Спроба путіна шантажувати Європу енергетикою зазнала повного провалу”, – наводить Макогон фрагмент доповіді Голови ЄК.

Проте, він зауважує, що лише війна змусила європейців відкрити очі на використання путіним енергоносіїв у якості зброї проти Європи.  

“Дуже шкода, що тільки війна дозволила відкрити очі європейців щодо використання росіянами енергії у якості зброї, про що ми говорили ще з початку будівництва першого та другого Північних Потоків та Турецьких Потоків”, – підсумовує він.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.