Як ветеранам та їхнім сім’ям отримати гранти на розвиток власного бізнесу на Львівщині

З кожним роком питання підтримки ветеранів в Україні стає все більш актуальним, адже військовослужбовці повертаються до мирного життя, стикаючись із новими викликами – від пошуку роботи до психологічної адаптації та реабілітації. У цьому контексті грантові програми відіграють важливу роль, адже вони допомагають створювати нові можливості для розвитку ветеранських ініціатив, сприяють професійній адаптації та інтеграції ветеранів у суспільство.

30.01.2025
Як ветеранам та їхнім сім’ям отримати гранти на розвиток власного бізнесу на Львівщині

Найбільш розповсюдженою та безстроковою – єРобота у Дія Бізнес. Грантова програма спрямована на підтримку, започаткування та розвиток власного бізнесу для ветеранів, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їхніх родин. Вона передбачає фінансову допомогу для придбання необхідних ресурсів, зокрема обладнання, сировини, оренди приміщень і реалізації маркетингових стратегій. Метою програми є створення нових робочих місць та сприяння сталому розвитку підприємницької діяльності. Ініціатива сприяє економічному відновленню країни та підтримує бізнес-активність серед ветеранів і людей з інвалідністю, отриманою внаслідок бойових дій. Розмір гранту може становити до 1 000 000 грн. Подати заявку на участь у грантовій програмі можуть як фізичні особи-підприємці, так і ті, хто лише планує розпочати власну справу. Основною умовою участі є належність до однієї з визначених категорій: ветерани бойових дій, особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, а також їхні чоловіки або дружини.

Український ветеранський фонд реалізує програми підтримки ветеранського бізнесу, надаючи гранти для розвитку підприємницьких ініціатив ветеранів та членів їхніх сімей. Щороку є декілька напрямків на які можна подати грантову заявку. Більше інформації на сайті.

В межах Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021–2025 роки для учасників АТО/ООС та ветеранів війни з РФ, які займаються мікро-, малим чи середнім підприємництвом, передбачена ваучерна підтримка.

  • не більше 60 тис. грн на консалтингові та маркетингові ваучери;
  • не більше 100 тис. грн на ваучери для сертифікації продукції;
  • не більше 100 тис. грн на ваучери на участь у закордонних виставково-ярмаркових заходах, в т. ч. кластери.

Важливо, що частка власних витрат суб’єктів господарювання на надання послуг повинна становити не менше 30% суми від загальних витрат.

Підтримка підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС), ветеранів війни – грант 250 тис. грн. Підтримка полягає в наданні безповоротної фінансової допомоги для забезпечення функціонування фінансово-господарської діяльності.

«Грантові програми є важливим елементом стратегії підтримки ветеранів в Україні. Грантові можливості від Львівської ОДА – ще одна нагода для Захисників та Ветеранів Львівщини реалізувати свої ідеї.  В межах Програми «Підтримка підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС), ветеранів війни та їхніх сімей» за 2024 рік скористались 53 СПД-ветерани на суму 8 476 675 грн. Ваучерної підтримки бізнесу ветеранів та членів їх сімей отримали на суму 1 407 089 грн.   На 2025 рік передбачено 4 мільйони гривень на реалізацію діючих програм. Тому, важливо сприяти розширенню грантових можливостей, щоб забезпечити ветеранам гідне майбутнє та можливість повноцінно реалізувати свій потенціал», – зазначив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.