Як в хостелі БФ “Тернопіль” переселенці отримують шанс на нове життя за кордоном

Від початку березня хостел БФ “Тернопіль” відвідало понад п’ять тисяч осіб із категорії внутрішньо переміщених.

12.12.2022
Як в хостелі БФ “Тернопіль” переселенці отримують шанс на нове життя за кордоном

Чимало з них, рятуючись від війни, просто з хостелу виїхали до Німеччини. Теж за сприяння БФ «Тернопіль». І це тільки один із багатьох напрямків діяльності фонду, який свого часу заснував на базі ГО «Баскетбольний клуб «Тернопіль» його президент Ігор Комендат. Про це пише газета “Місто”.

«Створення хостелу було абсолютно незапланованим рішенням, — пригадує голова БФ «Тернопіль» Євген Ворник. — Після початку повномасштабного наступу гостро постало питання надання прихистку, де люди могли б відігрітися, відіспатися, зарядити девайси, привести себе до ладу і перевести дух. Підготовка хостелу зайняла близько тижня і вже на початку березня ми приймали до ста осіб на добу. Хоча тоді приміщення потребувало ремонту й було погано освітлене, матраци лежали на підлозі. Але з кожним місяцем ми покращували умови: зробили ремонт у кімнатах, замінили систему опалення, поставили високоякісні ліжка, побутову техніку, обладнали туалети й душові кімнати. І досі намагаємося покращуватись у міру можливостей. Маємо кімнати для людей з домашніми улюбленцями».

Частина мешканців хостелу БФ «Тернопіль» — учасники програми поселення в німецьких родинах, яку фонд реалізовує спільно з #LiftUkraine. Це матері з дітьми, багатодітні сім’ї, люди похилого віку, а також особи з інвалідністю. Волонтери фонду дбають, аби при розселенні українців у Німеччині були враховані особливості кожного й кожен отримав адаптаційну допомогу.

За словами Євгена Ворника, у хостелі мешкали, очікуючи виїзду, більшість учасників програми. І участь у ній, і проживання абсолютно безкоштовні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.