Список нардепів, які проголосували “за” прийняття законопроєкту 22 липня опублікувала громадська організація “рух ЧЕСНО”.
Загалом за прийняття змін до Кримінального кодексу України проголосували 263 народні депутати, серед них по партіях:
- “Слуга Народу” — 185,
- “Європейська Солідарність” — 3,
- “Батьківщина” — 15,
- “Платформа за життя та мир” — 1,
- “Голос” — 1,
- “Відновлення України” — 9,
- “За майбутнє” — 10,
- “Довіра” — 17.
“Слуга народу”
- Святослав Юраш
- Марʼян Заблоцький
- Євген Петруняк
- Ростислав Тістик
- Остап Шипайло
- Юрій Камельчук
- Василь Мокан
- Олена Копанчук
“Батьківщина”
- Михайло Цимбалюк
- Сергій Власенко
- Валерій Дубіль
“За майбутнє”
- Тарас Батенко
“Довіра”
- Андрій Кіт
- Павло Бакунець
LVIV.MEDIA намагався дізнатися у декількох народних депутатів з Львівщини, чому вони проголосували “за”, зокрема у Ростислава Тістика, Марʼяна Заблоцького, Юрія Камельчука, Михайла Цимбалюка і Павла Бакунця. Слухавку від журналістів підійняв лише депутат Марʼян Заблоцький. За словами Заблоцького, у нього є питання щодо деяких справ, якими займались НАБУ і САП, і які згодом отримали виправдальні вироки.
“На мою думку, нам потрібні антикорупційні інституції. Я цілком підтримую фінансування незалежності, але їм потрібні певні реформи. Це не було легке голосування. Я не можу сказати, що я абсолютно точно до нього схилявся і з великими ентузіазмом. На балансі, але трошки схилився “за”, — пояснив Марʼян Заблоцький.
Пресслужби НАБУ та САП у спільній заяві зазначили, що прийнятий законопроєкт фактично знищує незалежність антикорупційних інституцій та фактично підпорядковує діяльність Генеральному прокурору.
До слова, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура — органи, які притягають до відповідальності корупціонерів найвищого рівня. НАБУ розслідує великі корупційні злочини. Його детективи ведуть кримінальні справи проти топпосадовців: міністрів, суддів, депутатів, керівників держпідприємств тощо. НАБУ збирає докази, проводить обшуки, прослуховування, затримання й інші слідчі дії. Але НАБУ не може саме висунути обвинувачення чи піти до суду — для цього є САП.
САП — частина Офісу Генпрокурора, яка процесуально керує справами НАБУ. Прокурори САП вирішують, чи достатньо доказів, щоб оголосити підозру, затвердити обвинувальний акт і передати справу до суду. Також саме прокурори САП представляють сторону обвинувачення в антикорупційних процесах у Вищому антикорупційному суді.
Коментарі