Волейбольна збірна України рознесла Туніс і однією ногою в плей-оф ЧС

Андрій Сеньків пояснює, чому перша перемога на турнірі видалася такою легкою.

30.08.2022
Волейбольна збірна України рознесла Туніс і однією ногою в плей-оф ЧС
Фото з відкритих джерел

Рахунок 3:0 у волейболі часто може бути оманливим. Розгромний рахунок не передає глибину опозиції. Але не в цьому випадку – 25:21, 25:19, 25:15. У цьому матчі Україна справді розважалася як могла. Це найлегша для нас перемога на великому турнірі з 2019-го (коли ми ще впевненіше перемогли Естонію), пише tribuna.com.

Цьому є три причини:

1. Рішення Угіса Крастіньша. На фоні феєрії у другому та третьому сетах можна забути про складнощі. Але ми програвали на старті 2:6 і 3:7. Де провалився зв’язуючий Синиця. Кілька результативних помилок Юрія, різниця в 4 очки й на майданчику з’явився Щитков.

Віталій відрізняється від інших наших гравців цієї позиції одним – авантюризмом. Він рідко збивається на один-два варіанти. Й коли є хороший прийом, він однаково розкидує й на краї, й на пайм, і на перший темп. Й багато ефектно ризикує.

Синиця – більш стабільний, одноманітний та неризикований варіант. Цього було мало з Тунісом. Заміна на Щиткова вже на старті – супер. Хто зна, як би все закінчилося, якби далі грав Синиця.

Також не слід забувати про два успішні челленджі Угіса в тому ж сеті. Це відбулось при близькому рахунку, де кожне очко дуже важливе. Ці два прості рішення Крастіньша дозволили взяти перший сет. Так і має робити хороший тренер.

2. Подача. Ми розвалили суперника в цьому елементі – 9 ейсів проти 1. Ні Карамослі, ні Бугерра не могли нічого зробити. Саме через сильну подачу й поганий прийом тунісців ми отримували можливості на блоці. Ми збивали прийом суперника, а далі доводка була настільки повільною й передбачуваною, що Семенюку, Дрозду та компанії треба було просто виставити руки над сіткою.

Подача Тунісу – теж швах. Окей, 1 ейс. Буває. Але в решті – провал. Ми провели дуже багато атак першим темпом, часто атакували пайпом. Повне розмаїття. Все завдяки тому, що наш прийом працював дуже чітко.

При цьому Туніс зіпсував лише 10 подач (ми більше – 13). Але це ще раз підтверджує волейбольну аксіому – просто перебивати м’яча на чужу половину мало. Дуже мало. Це гарантовані очки супернику. Так робив Туніс.

Окремо до цього респекти двом людям – у Плотницького 5 ейсів, у Семенюка – 4.

3. Блок і перший темп. Плотницький звично набрав багато очок – 14 очок. На три очки більше, аніж з сербами, набрав Тупчій – 12 (всі в атаці). Але наші дії під сіткою – щось настільки візуально красиве, що гріх мовчати. За гру ми зробили 14 блоків (вдвічі більше, ніж з сербами). У Дрозда – 6, по 3 – в Семенюка та Плотницького, 2 – у Ковальова.

Центральні блокуючі Семенюк і Дрозд набрали по 11 очок кожен. Коли йшла доводка на когось з них на перший темп – шансів у суперника не було. Подібні атаки йшли серіями, тривали по кілька розіграшів, деморалізували суперника. Це була тотальна домінація.

Зрозуміло, що цей елемент спочатку йде від прийому й доводки. Якщо добре прийняли й довели, то далі – легкотня для першого темпу. Але навіть з цим дії наших мідблокерів – безпомилковість. 1 помилка в атаці в Семенюка, 0 – в Дрозда. Кайф.

Цією перемогою ми фактично залізли в плей-оф з другого місця. Щоб це зробити, треба виграти 2 сети в Пуерто-Рико й очікувати поразки Тунісу від Сербії. Це для розуміння, наскільки у нас все добре.

Розклади на плей-офф

Але ці розклади – якщо щось дуже сильно піде не так. Ми мусимо в останньому турі громити Пуерто-Рико й займати якнайвищу загальну позицію за підсумком групового етапу. Це унеможливить нашу зустріч в 1/8 фіналу з переможцями груп (а це команди рівня Бразилії, Франції чи Польщі).

Середа, 31 серпня, 21:30. Україна – Пуерто-Рико. Нам знову потрібен кураж.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.