Вночі росія завдала по Україні масованого ракетного удару

У Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях через масований обстріл росіян превентивно застосовують екстрені відключення світла. У столиці наразі без світла 15% споживачів.

09.03.2023
Вночі росія завдала по Україні масованого ракетного удару
Фото: умовне

росія вночі 9 березня завдала по Україні масованого ракетного удару.

Харківська область — 15 ударів. Під прицілом знову обʼєкти критичної інфраструктури. Мер повідомляє про проблеми зі світлом у деяких районах Харкова. Попередньо, є влучання у приватний житловий будинок на Харківщині. Інформація щодо постраждалих і масштабів руйнувань уточнюється.

Одеська область — влучання ракет в об’єкт енергетичної інфраструктури області, а також пошкоджені житлові будинки. Постраждалих немає, є проблеми зі світлом.

Київ — вибухи пролунали в Голосіївському районі столиці. Окупанти влучили в об’єкт інфраструктури. Близько 7 ранку у Києві пролунав ще один вибух у Святошинському районі. Горять автівки у дворі одного з житлових будинків, двох постраждалих відправили до лікарні. Станом на 7:30 за допомогою звернулися троє людей.

У зв’язку з масованим обстрілом наразі затримуються 15 потягів. Через удари по об’єктах енергетичної інфраструктури фіксується низка знеструмлених ділянок по країні, «Укрзалізниця» пустила в дію резервні теплотяги.

Запорізька атомна електростанція повністю знеструмлена через російську ракетну атаку уночі 9 березня – це загрожує аварією з радіаційними наслідками для всього світу. Про це повідомив «Енергоатом».

“9 березня о 3:53 ночі внаслідок рашистських ракетних обстрілів відключилась остання лінія зв’язку окупованої Запорізької АЕС з українською енергосистемою. Наразі станція знеструмлена і перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 5-й та 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан.

Наразі увімкнулись 18 дизель-генераторів для живлення власних потреб ЗАЕС. Але пального для їхньої роботи є лише на 10 діб.  

“В разі неможливості поновлення зовнішнього живлення станції протягом цього часу може статись аварія з радіаційними наслідками для всього світу”, – кажуть у Енергоатомі.

Також в Енергоатомі повідомили, що усі українські атомні електростанції знизили потужність через загрозу ракетних обстрілів.  

Через окупацію ЗАЕС та втручання представників Росатома в її роботу можливості української сторони щодо підтримання її роботи у безпечному режимі значно обмежені.

Енергоатом наголошує, що наразі міжнародна спільнота має докласти усіх зусиль, щоб окупанти вивели свої  війська з території ЗАЕС і передали її під повний контроль України.

Енергоатом підкреслює, що тільки так можна відновити ядерну, радіаційну і фізичну безпеку цього ядерного об‘єкта.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.