Вкрали Брюховицьке озеро – купили районного воєнкома

Син начальника одного з районних військкоматів Львова Андрія Дубового отримав у подарунок від забудовниці будинок у престижному львівському передмісті Брюховичі.

27.07.2023
Вкрали Брюховицьке озеро – купили районного воєнкома

Про це повідомляє NGL.

«Сьогодні представили мені деякі попередні результати перевірки інших воєнкомів, окрім колишнього одеського. І невтішні результати. Звичайно, правоохоронці реалізують їх у законний спосіб, і суспільство все побачить», – сказав президент Зеленський у телезверненні ввечері 25 липня.

За кілька днів до того голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що впродовж трьох місяців НАЗК перевірить не лише всіх військових комісарів країни, але й їхніх близьких та родичів.

«Брати, сестри, племінники – всі… Водіїв, кухарок, коханців і коханок також перевіримо», – сказав Новіков.

Такі перевірки тривають уже близько місяця. Оскільки у умовах воєнного стану військові комісари позбавлені необхідності подавати щорічні декларації про доходи, то вивчають їхній спосіб життя – іншими словами, відповідність майна до легальних доходів.

Одним із прикладів «невтішних результатів», про які заявив президент, може стати історія з будинком у престижному львівському передмісті Брюховичі, який отримав у подарунок син Андрія Дубового, начальника одного з районних військкоматів Львова.

Будинок з басейном у подарунок

29 червня минулого року 27-річний Владислав Дубовой отримав у подарунок недобудований будинок із готовністю на 95% площею майже 640 м2 разом з присадибною ділянкою у 0,09 га на вулиці Очеретяній у Брюховичах, свідчить договір дарування, який є у розпорядженні NGL.media.

Оціночна вартість будинку у договорі дарування вказана 518,5 тис. грн, земельної ділянки – ще 357,5 тис. грн. Таким чином офіційна вартість подарунку становить загалом 876 тис. грн.

За словами експерта з нерухомості, реальна вартість будинку такої площі і такого стану готовності разом з ділянкою у Брюховичах зараз може становити не менше 4 млн грн (близько 110 тис. доларів).

Опосередковано про значно вищу вартість подарунка свідчить те, що у 2018 році цей же будинок продали на аукціоні СЕТАМ і за 1,4 млн грн (близько 52 тис. доларів за тодішнім курсом НБУ). Судячи з опису лота, будинок на той момент був обладнаний не лише усім необхідним, але й навіть басейном площею 152 м2.

Теперішній стан будинку Владислава Дубового у Брюховичах (фото NGL.media)

Відвідавши Брюховичі кілька днів тому, журналісти NGL.media виявили, що у будинку триває активний ремонт. Маєток реконструювали, зробили нову покрівлю, поміняли вікна. Також звели основу з колонами під майбутній паркан, який відсутній на фото з аукціону за 2018 рік.

Хто ж подарував будинок синові військкома?

Подарувала будинок 37-річна Альбіна Савчук, яка і купила його п’ять років тому за 1,4 млн грн. NGL.media неодноразово писали про неї, як про орендарку озера у Брюховичах, яке вона активно забудувала – в тому числі, незаконно звела на березі багатоповерховий готель.

Альбіна Савчук (архів NGL.media)

Що саме пов’язує Альбіну Савчук з Владиславом Дубовим, якому вона зробила такий коштовний подарунок, чи з його батьком військовим комісаром Андрієм Дубовим – не зовсім зрозуміло. Єдиний зв’язок, який виявили між ними – це Городок, звідки родом Савчук і де очолював свого часу місцевий районний військкомат Андрій Дубовой. У 2021 році його син Владислав також отримав 12 «соток» землі для садівництва від Городоцької міськради у селі Велика Калинка (25 км від Львова).

Альбіна Савчук відмовилась пояснити NGL.media свої стосунки з Дубовими і причину такого дорогого подарунку. Військовий комісар Андрій Дубовой також не захотів пояснити суть стосунків з Савчук.

«Я вас не знаю, вас не бачу. Мені треба подивитись на вас. Мені треба перевірити ваші документи», – заявив він 27 липня у телефонній розмові, пообіцявши передзвонити пізніше.

Натомість його син Владислав Дубовой сказав NGL.media, що Альбіна Савчук є його давньою знайомою, «можна навіть сказати, що далекою родичкою», але відмовився пояснити ступінь спорідненості.

«Це [подарований будинок] ніяк не пов’язано з посадовою особою, яку ви назвали, моїм батьком. В мене своє особисте життя. Та й все. Я не бажаю надалі відповідати на всі ці запитання», – додав він.

Хто такий Андрій Дубовой

51-річний Андрій Дубовой, як писала АрміяInform, народився в Києві. Закінчив Київський військовий інститут управління та зв’язку у 1994 році. До 2003 року проходив службу на Яворівському полігоні у вузлі тропосферного зв’язку з позивним «Ложний». У 2003-2005 рр. вчився у Національній академії оборони України, потім потрапив на службу у Львівський обласний військовий комісаріат. У 2015 році призначений військовим комісаром Городоцького райвійськкомату.

Андрій Дубовой (справа) з дружиною Аллою і сином Владиславом (фото АрміяInform, 2021 рік)

Оскільки декларації про доходи є закритими, а біографія Дубового ніде не публікувалась, то його подальші місця праці можна відстежити хіба у відкритих джерелах. За даними Vkursi Pro, потім він працював у Бродівському ОРВК, після чого очолив Личаківсько-Залізничний ОРВК міста Львова.

Його дружина Алла Дубова, педагог за фахом, теж пішла до війська і проходила підготовку на базі 184-го навчального центру. Відомо, що у 2015 році вона працювала провідним спеціалістом у Галицько-Франківському ОРВК м. Львова і звільнилась звідти у 2019-му.

До армії пішов і син Владислав.

«Коли мені у 2019 році, після закінчення вишу, прийшла повістка до війська, то рішення було однозначним — йти служити […] не хотів підвести батька. Щоб про нього, власне, не говорили, що «відмазав» свого сина», – розповідав у 2021 році Владислав Дубовой.

Нерухомість та автомобілі

Ми виявили, що набуття майна через подарунки досить популярне серед Дубових. Ще у 2018 році бабуся подарувала Андрію Дубовому 0,0279 га в селищі Щирець Пустомитівського району та будинок площею 48,3 м2 на цій ділянці. А перед тим його дружині Аллі у 2015 році подарували 0,2 га в селі Куровичі Золочівського району. Причому дарувальниця, Наталія Побігушко, стала власницею землі за кілька днів до того.

Крім того, з 2018 року Андрію Дубовому на підставі наказу ГУ Держгеокадастру у Львівській області належить 0,07 га у селі Ясниська біля Львова, а його дружині – ділянка площею 0,1 га на території Туринківської сільради Жовківського району, з 2015 року.

Має нерухомість родина і у Львові. З 2011 року сім’я Дубових володіє квартирою площею 76,6 м2 – свідоцтво на право власності видане Квартирно-експлуатаційним відділом Львова.

У 2016 році Андрія Дубового оштрафували на 3400 грн за нетверезе водіння у Львові. За даними YouControl, з травня цього року він володіє AUDI A4 2006 року випуску. Владиславу Дубовому належить Volkswagen Touran (2007 р.в.) і ВАЗ-2121 (1983 р.в.), а Аллі Дубовій – Peugeot 207 (2007 р.в.).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.