Військовий розповів про роботу у львівському ТЦК після поранення

Роман Сивків “Кіборг” у цивільному житті був садівником. На фронт пішов добровольцем ще у 2014 році. Через поранення військовий більше не перебуває на передовій. Однак продовжив службу в одному зі львівських ТЦК.

17.07.2023
Військовий розповів про роботу у львівському ТЦК після поранення

Про те, як на повістки реагують військовозобов’язані чоловіки, Роман Сивків розповів Суспільному.

З 2014 року Роман Сивків воював у складі 80 десантно-штурмової бригади. Тоді він ніс службу на Донбасі та тримав оборону Донецького аеропорту. Під час звільнення Півдня України чоловік отримав поранення.

“Мінно-вибухова травма, повністю оглух на ліве вухо, розсічення сітківки обох очей, оніміння ніг. Але все рівно продовжуємо служити, виконувати службові обов’язки”, — каже Роман Сивків.

Роман Сивків на фронті. Фото з архіву Романа Сивківа

Зараз чоловік служить у територіальному центрі комплектування у Львові.

“Коли ми підходимо з метою перевірки уточнення облікових даних у людей, це не означає, що сьогодні ми перевірили дані, а завтра він під Бахмутом. Це означає, що він прийшов, звірили документи, людина стала на облік і перебуває на обліку у військкоматі. Неважливо, з якого міста України вона приїхала. Людина має надати своє або приписне посвідчення, або посвідчення офіцера, або виписку, або свою бронь, що він заброньований якимось підприємством”, — каже службовець Галицько-Франківського центру комплектування.

“Кіборг” Роман Сивків.

Роман Сивків каже, що чоловіки по-різному реагують, коли чують, що він з центру комплектування.

“Одні хамлять. Одні чемні. Одні просто втікають так, як не знаю, наче побачили свою смерть в моїх очах. 80% людей відправляє мене знову на передову. Я їм кажу: “Хто не був – всіх гостинно запрошую, побачите, що таке насправді війна”. Я на них не ображаюся. Вони просто несвідомої думки”, — розповідає Роман Сивків.

“Кіборг” говорить, що мобілізованих не відправляють на передову без підготовки.

“Відправити на передову без навчального центру – це хіба, що боєць візьме листочок А4 і напише рапорт на командира підрозділу, що він вже готовий. Тільки в такому випадку. Я скажу так, що чому хтось має охороняти чиюсь дружину, чиюсь дочку, чиїхось дітей, чиїхось батьків, чиїхось дідусів та бабусь?” — додає Роман Сивків.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.