Військовий через львівський суд зобов’язав частину звільнити його зі служби для догляду за дружиною

Військова частина відмовила мобілізованому жителю Львівщини у звільненні зі служби для догляду за дружиною із другою групою інвалідності, бо він нібито не зміг довести потребу в постійному догляді.

07.02.2025
Військовий через львівський суд зобов’язав частину звільнити його зі служби для догляду за дружиною

До суду звернувся мешканець Львівщини, дружині якого МСЕК встановила другу групу інвалідності, а ЛКК рекомендувала постійний сторонній догляд. У жовтні 2024 року військовий звернувся із рапортом до командира частини для звільнення з військової служби, однак отримав відмову, повідомляє Zaxid.net.

Представник військової частини пояснив, що позивачу відмовили у задоволенні рапорту, бо він не зміг довести потребу дружини у постійному догляді. Цю справу розглянула суддя Ольга Кисильова, яка дослідила усі матеріали справи та позиції сторін. Вона встановила, що у висновку ЛКК, який був долучений до рапорту на звільнення, вказано, що дружина позивача «потребує постійної сторонньої допомоги», тож у нього є підстави для звільнення зі служби.

«Висновок ЛКК, який позивач долучив до рапорту від 05.10.2024 про звільнення з військової служби, містить чітку вказівку на необхідність здійснення постійного догляду за дружиною позивача з інвалідністю ІІ групи», – вказано у рішенні суду.

Суддя повністю задовольнила позов військового, визнала протиправними дії військової частини щодо відмови звільнити його зі служби за сімейними обставинами, а також зобов’язала командування прийняти відповідне рішення.

Судове рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.