Війна перевіряє кожного і суспільство в цілому

Передовсім на відповідність переконань і дій. Тому мене дуже веселять коментарі про недостатню патріотичність нашого командування від тих, чий патріотизм обмежується постами в ФБ.

13.02.2024
Війна перевіряє кожного і суспільство в цілому

Серед іншого війна ще й перевіряє суспільство на стереотипи. От в 90-х, якщо пацан казав, що він з Криму, його неминуче запитували: а есть че? Малось на увазі, що в Криму ж офігенна конопля і в кожного правильного кримчанина при собі має бути корабль-другий плана. Ідіотизм, але так було. Так само, якщо хтось казав “я з Донецька” київські петросяни у відповідь казали “тільки не треба нас лякати”. Зараз часи змінилися і стереотипи теж. “Та в нього рідня у Росії (на окупованих територіях)” І? Це робить людину зрадником і шпигуном? А в кого немає там рідні? Добре, коли дальня, але є й рідні брати-сестри, батьки. Так, тому хто з покоління жив в одному селі, а найдальніша, (в сенсі географічному) рідня в сусідньому районі, то може й важко зрозуміти. Але припиніть цю їб*чу сталінщину відповідальності за рідню, давайте ще табір для “жен изменников родиньі” відкриємо. Я вам нагадаю, якщо забули, що Тарас Чорновіл – рідний син В’ячеслава Чорновола.

Доблесть, звитяга, мужність не передаються у спадок. І напрокат теж не даються. Тому усе це рвання волосся на лобку “як же так, Космач, там же УПА”… Так, оті дикі космацькі баби (та пробачать мені усі порєдні галичанки) – вони дружини чоловіків, які не на фронті, а десь на заробітках чи десь у стодолі ховаються від ТЦК. Це вони настільки ох*їли, що відкрито полюють на представників ТЦК. Це ох*євше бидло, і марно шукати серед них “переселенців” чи функціонерів Медведчука чи ОПЗЖ. Це чемні газди й газдині, які щонеділі ходять до церкви, при чому не московської. А по факту таке саме бидло, як і в Нових Санжарах.

І ще один стереотип, який бісить мене ще з часів АТО-ООС: “він (чи вона) з Донбасу, але пішов захищати Україну”. Вау, говорящій крокодил! Оце сегрегаційне “але” ранить і травмує людей, які скоріше за все вже безповоротно втратили свій дім, яким немає куди поїхати з фронту у відпустку, яким боляче чути про “й*баний Донбас” та інші епітети.

Доповідь закінчив. Схаменіться, будьте люде!

Дмитро Крапивенко

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.