Відбулась презентація поетичної збірки загиблого воїна, який навчався у Львівській духовній семінарії

17 липня в читальному залі центральної бібліотеки в Івано-Франківську відбулася презентація поетичної збірки загиблого військового Андрія Витвицького “Спікер. Любити”.

18.07.2024
Відбулась презентація поетичної збірки загиблого воїна, який навчався у Львівській духовній семінарії

Упорядкуванням збірки займалася його мати – Тетяна Витвицька, повідомляє “Репортер”.

“Він римував з маленького, вже з 4-5 років складав невеличкі віршики, – розповідає мама Андрія. – А коли вже вчився у семінарії, я його попросила: «Синочку, записуй свої вірші». А він каже: «Мої вірші й мої пісні – у мене в голові».

Андрій Витвицький народився в місті Івано-Франківську. Навчався у Львівській римо-католицькій духовній семінарії з 2005 по 2010 рік.

З грудня 2013 року Андрій вирушив на Майдан, брав активну участь у протистояннях. Згодом став керівником штурмового блоку «Черепахи» добровольчого корпусу «Правий сектор». У 2018 році у промзоні Авдіївки Андрій Витвицький загинув від осколкових поранень.

Після смерті бійця на позивний «Спікер» мати знайшла його зошити і доклала чималих зусиль, аби світ зміг побачити авторську збірку сина.

Книга вийшла друком у видавництві “Лілея НВ”. Ті, хто вже встиг з нею ознайомитися, кажуть, щоразу відкривають перед собою скриньку зі спогадами, в якій закладена любов і тонке сприйняття світу.

Особливістю збірки є й те, що вона двомовна – поезії можна читати українською та польською.

Тетяна Витвицька продовжує шукати віршовані рядки сина: у соцмережах, спілкуючись з його друзями. Каже, книга є першою, але не останньою.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.