Відбудова Каховської ГЕС коштуватиме до $1 млрд і триватиме 5 років

Окрім стабілізуючої ролі для енергосистеми, водосховище Каховської ГЕС надавало воду величезній кількості людей і підприємств.

06.06.2023
Відбудова Каховської ГЕС коштуватиме до $1 млрд і триватиме 5 років

Про це у бліцінтервʼю для Forbes розповів керівник «Укргідроенерго» Ігор Сиротa.

За його словами, водосховище спустошиться до «мертвої точки» приблизно за чотири доби. За 7—10 днів вся вода відійде далі у море.

Сиротa наголосив, що по Запорізькій АЕС ситуація контрольована, катастрофічних наслідків не очікується. Головна проблема — без води залишиться велика частина трьох областей: Херсонської, Миколаївської та Запорізької.

За його словами, щоб побудувати нову станцію, потрібно від $800 млн до $1 млрд. Окрім станції, треба буде будувати мостовий і залізничний перехід.

«Якщо працювати 24/7, на це піде п’ять років. І ми будемо це робити», – наголосив Сирота.

В ефірі телемарафону він додав, що «Укргідроенерго» вже розпочало фахові обговорення, як після деокупації швидко перегородити греблю. До цього залучені фахівці проєктного інституту та будівельники. Крім того, фахівці обговорюють заходи, як подати воду з верхніх водосховищ Дніпровського каскаду для забезпечення областей, які страждатимуть від нестачі води.

Нагадаємо, уранці 6 червня росія підірвала греблю Каховської ГЕС у Херсонській області, розпочалась евакуація мешканців із небезпечних районів. В “Укргідроенерго” повідомили, що ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.