Від четверга у Львові можна оглянути 14 старовинних галицьких плащаниць

Виставку старовинних галицьких плащаниць, а також ікон із зображенням Христових страстей та авторських кованих хрестів художника Олега Боньковського відкриють у четвер, 25 квітня, у львівському храмі свмч Климентія Шептицького.

23.04.2024
Від четверга у Львові можна оглянути 14 старовинних галицьких плащаниць

14 плащаниць, віком від 16 століття, у храмі за адресою вул. Кривоноса, 1 можна буде оглянути до Великодня.

Усі виставлені твори — з фондів меморіального Музею Митрополита Андрея Шептицького, а вишукав та зібрав їх засновник музею і настоятель храму, отець-доктор Севастьян Дмитрух.

«Загалом у наших фондах близько 50-и старовинних плащаниць. У храмі всі не помістилися б. Кожен твір має свою історію. Найстарішу плащаницю, яка розташована на виставці на престолі, я знайшов у селі Путятичі на смітнику. Відреставрував, виявилося, що це 16 століття! Ще одна з плащаниць, датована 1828 роком, — спеціально замовлена у Дрездені. Уявляєте? Наші галичани в село замовляли плащаницю у Дрездені, бо тут кирилицею кругом написано. Ікона Діви Марії, яка тримає на колінах Тіло Христа — 1826 року, пієта, виконана майстрами Риботицької школи. Це — Надсяння, зараз — територія Польщі, а ікону ми маємо і бережемо», — розповідає отець Севастьян.

Серед творів, які можна буде оглянути на виставці — приватні ікони митрополита Андрея Шептицького та греко-католицьких владик, копії ікон, авторства Андрея Шептицького, які дивом збереглися у підпільних монастирях, а також давні твори європейських митців, які отець роками збирає, купує та привозить до України.

Відкриття виставки відбудеться 25 квітня о 18:00 за адресою м. Львів, вул Кривоноса 1. Вхід вільний, є можливість добровільної пожертви на розвиток музею.

Анна Герич спеціально для «Бомок»

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.