Ветерани зможуть отримати компенсацію за частину орендної плати на Львівщині

Уряд України, за ініціативи Міністерства у справах ветеранів, найближчим часом запровадить нову програму підтримки, яка дозволить ветеранам війни отримувати фінансову допомогу для оплати орендованого житла.

12.03.2025
Ветерани зможуть отримати компенсацію за частину орендної плати на Львівщині

Цей крок спрямований на забезпечення гідних умов проживання для тих, хто захищав нашу країну, чиї домівки постраждали від війни.

Кому доступна підтримка?

Право на отримання компенсації мають: військовослужбовці, чиє житло було зруйноване або пошкоджене внаслідок бойових дій; особи, чиї домівки знаходяться на тимчасово окупованих територіях або в зонах активних бойових дій; ветерани, які проходять реабілітацію вдалині від місця постійного проживання; демобілізовані військовослужбовці, які очікують на отримання статусу учасника бойових дій або особи з інвалідністю; особи, які повернулися з полону.

Розмір компенсації залежить від регіону, де розташоване орендоване житло:

  • у великих містах, таких як Київ, Дніпро, Львів та Одеса, виплачується сума, що дорівнює двом прожитковим мінімумам – зараз це 6 056 грн;
  •  в обласних центрах – півтора прожиткових мінімуми – 4 542 грн;
  • в інших населених пунктах – один прожитковий мінімум – 3 028 грн

“Компенсація за оренду житла, якщо термін проживання становить менше місяця, буде виплачена з урахуванням кількості днів, протягом яких особа фактично проживала”, – зазначив керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.

Як скористатися програмою?

Для отримання компенсації необхідно подати заяву до відповідного структурного підрозділу, що займається питаннями ветеранів, або через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Документи, які необхідно подати (копії):

  • документ, що посвідчує особу;
    картка платника податків;
  • інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • акт обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок бойових дій, спричинених агресією рф;
  • військово-обліковий документ;
  • посвідчення, що підтверджує статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • довідка про відсутність (наявність) судимості та інших обмежень, пов’язаних зі злочинами проти України;
  • договір найму (оренди) житла, укладений відповідно до вимог Цивільного кодексу України.

Після отримання всіх необхідних документів, структурний підрозділ, який відповідає за ветеранську політику, протягом 10 робочих днів вирішує, чи буде виплачена компенсація, та визначає її розмір.

“Багато ветеранів стикаються з труднощами при адаптації до мирного життя, особливо ті, хто втратив свої домівки або змушений тимчасово переїхати, тому забезпечення житлом є одним із фундаментальних аспектів підтримки. Важливо створювати умови, в яких кожен ветеран зможе відчути себе захищеним та потрібним”, – підсумував керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень.

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.