Ветерана УПА зі Львова Зенона Врублевського реабілітували у 98 років

Комісія при Українському інституті національної пам’яті визнала реабілітованими 230 українців, поляків, євреїв, яких репресувала радянська влада впродовж 1917-1991 років. Серед них – 98-річний ветеран УПА і дивізії «Галичина» зі Львова Зенон Врублевський.

11.07.2025
Ветерана УПА зі Львова Зенона Врублевського реабілітували у 98 років

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

«Національна комісія з реабілітації розглянула 249 обґрунтованих пропозицій регіональних комісій і визнала реабілітованими 230 осіб, репресованих комуністичним тоталітарним режимом 1917-1991 років», – зазначено у повідомленні УІНП.

Серед реабілітованих – 98-річний ветеран УПА Зенон Врублевський. Як зазначено у Вікіпедії, він народився у Львові 17 березня 1927 року. Ще у 16 років покинув гімназію і таємно від батьків зголосився до дивізії «Галичина». Згодом був особистим водієм полковника армії УНР Івана Ремболовича.

Під час боїв у «Бродівському котлі» потрапив у полон, його вивезли до концтабору в Пермській області. Після двох років йому вдалось втекти. Коли повернувся до Львова, налагодив зв’язки із підпіллям ОУН.

Зенона Врублевського заарештували 1947 року та засудили до 25 років заслання та 5 років позбавлення прав із конфіскацією майна. Відбував покарання у тюрмах і таборах Свердловська, Караганди, Кемерового, Воркути – загалом 10 років. Він звільнився у 1956 році, але влада не давала йому паспорт, тому ще 4 роки прожив у Воркуті. До Львова повернувся у 1960 році.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.