Ветеран зі Львова виграв грант від Українського ветеранського фонду

На отримані кошти він розвиватиме ветеринарну клініку.

09.12.2022
Ветеран зі Львова виграв грант від Українського ветеранського фонду
Фото: Олег Кашляк

Ветеран з Львова Олег Кашляк став одним з 30 переможців конкурсу фінансування #ВАРТО. За цією програмою, яку проводив Український ветеранський фонд Мінветеранів, можна отримати від 500 тисяч до мільйона гривень на розвиток власної ветеранської справи.

На отримані кошти ветеран розвиватиме ветеринарну клініку Merlion у Львові. Ветеринарний шлях Олег торував ще з 1996 року, закінчивши Львівський ветеринарний інститут. Але у 2013 році відбувся переворот — Олега скоротили з посади старшого ветеринарного лікаря й призначили начальником паливно-мастильних матеріалів. Тому від початку Майдану і до 2016 року Олег займався забезпеченням пальним західного угрупування військ. В АТО він виїжджав на крайні точки фронту: і в Дебальцеве, і майже до станиці Луганської. Його паливозаправник забезпечував всі блокпости, де була Національна гвардія України.

У 2016 Олег організував свою другу в житті лабораторію безпечних харчових продуктів. У ній він стежив, щоб перевірялися всі продукти, які їхали в АТО, а також якими забезпечували Нацгвардію.

Втім, бувши в АТО, він дбав і про тварин.

“В АТО було багато бродячих котів і собак. Разом з Державною ветеринарною службою і з нацгвардійськими ветеринарами ми вакцинували бездомних тварин всюди, де несла службу НГУ”, – каже він. 

У 2022 чоловік пішов на пенсію за станом здоров’я. Якраз тоді його син закінчив Ветеринарний університет, тому вони вирішили починати власну справу. Батько та син відкрили ветеринарну клініку “Merlion”. Ця назва — символічна для обох. Мерліон — це риба-лев, символ Сінгапуру. Син за гороскопом — риба, а батько — лев.

“Так і вийшов у нас такий доктор Мерліон, з хвостом риби та головою лева. Лев — мудрий і вогняний, риба — спокійна вода. Дві стихії в одній справі”.

У 2021 паралельно з відкриттям клініки, Олег проходив курси для ведення бізнесу від Міністерства у справах ветеранів. Написав два бізнес-плани. Один на МОМ (Міжнародну організацію міграції), які оплатили йому хірургічний стіл. Інший — на Львівську ОДА. І купив апарат штучної вентиляції легень.

Сьогодні розвиток ветеринарної клініки вийшов на другий етап бізнес-плану – обладнання діагностично-лабораторного відділення.

“Цей етап – 60% від задуманих речей, які ми хочемо зробити у себе в клініці. Про #ВАРТО я почув від Юлії Лапутіної (Міністерки у справах ветеранів), яка приїжджала до мене в клініку. Я звернувся в Український ветеранський фонд. Заповнив заявку на конкурсну програму #ВАРТО. І став одним із тих, хто отримає фінансування. За кошти оплачу апарат УЗД і біохімічний гемоаналізатор”, — ділиться пан Олег.

Зараз у клініку взяли двох студентів, яких будуть навчатись працювати з новим обладнанням. Раніше ветеринарна клініка укладала договір зі Львівським ветеринарним університетом (ЛНУВМБ). Приходили групи студентів, зокрема й іноземці. На меті в Олега охопити більше кафедр університету й давати студентам практичні знання.

Олег й далі підтримує дружбу з військовими.

“У мене з ними не співпраця, а дружні відносини. Я на зв’язку із різними силовими структурами ЗСУ, й, звісно, з Національною гвардією, бо я служив разом із ними”, – говорить він. 

Чому про клініку багато знає багато людей? Каже, що це хороша репутація, яка швидко розноситься. 

“Ми за нею постійно стежимо, бо добре ставлення до клієнта передається з вуст у вуста. Про нас знають і кінологи, і волонтери. Бо вони привозили нам тварин, яких ми виходжували, а потім рекомендують ветеринарну клініку Merlion своїм знайомим”, – ділиться ветеран. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.