Ветеран зі Львівщини розпочав виробництво бойових дронів завдяки програмі «єРобота»

Максимальна сума гранту для ветеранів, в залежності від кількості робочих місць, може сягати 1 млн гривень, а для членів їх сімей до 500 тисяч гривень.

05.01.2025
Ветеран зі Львівщини розпочав виробництво бойових дронів завдяки програмі «єРобота»

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Тарас Стефанишин – ветеран, який із 2022 року боронив Україну у складі 125-ї бригади територіальної оборони Львівщини, у 2023 отримав осколкове поранення в хребет внаслідок обстрілу ворожого танку. Пройшовши реабілітацію, минулоріч скористався можливістю урядовою програмою «єРобота» та започаткував власне виробництво безпілотних літальних апаратів.

На виробництві працює 7 спеціалістів, які розробляють бойові дрони, включно з FPV та камікадзе, а також своїми силами здійснюють всі роботи – від пайки електронних плат до 3D-друку деталей. Замовлення отримують напряму від військових підрозділів, що підтверджує високу якість продукції.

«Наші партнери підказали нам, що є такі грантові програми. Вони вже співпрацювали з Львівською обласною військовою адміністрацією та допомогли мені скласти перший бізнес-план. Я переконався, що це працює і має розвиватися», – розповів директор виробництва повітряних літальних апаратів та супутнього устатковання «Морена» Тарас Стефанишин.

Перший грант Тарас отримав через центр зайнятості, а згодом скористався допомогою від Львівської ОВА, яка додає 30% до державної грантової підтримки.

За словами Галини Широчук, т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОВА, обласна програма підтримки ветеранів та членів їхніх сімей надає можливість отримати дотацію до 1 мільйона гривень залежно від кількості створених робочих місць. У 2024 році таку допомогу отримали 53 учасники, що дозволило створити близько 100 нових робочих місць.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.