Верховний Суд відхилив повторну касацію Львівської міськради щодо боргу 90 млн грн

Верховний Суд відмовив Львівській міській раді у відкритті повторного касаційного провадження у справі щодо боргу за ремонт вул. Городоцької. Йдеться про понад 89 млн грн, які місто має сплатити підряднику за реконструкцію дороги до Євро-2012.

28.05.2025
Верховний Суд відхилив повторну касацію Львівської міськради щодо боргу 90 млн грн

Про це стало відомо з ухвали Верховного Суду, оприлюдненої 26 травня в аналітичній системі YouControl.

За даними справи, 18 квітня до Верховного Суду вдруге надійшла касаційна скарга Львівської міськради у справі про стягнення понад 89 млн грн на користь ТОВ «Балтом Україна». Міська рада оскаржувала постанову Західного апеляційного господарського суду від 5 лютого 2025 року, якою підтверджено законність дій державного виконавця про примусове стягнення боргу.

Першу касаційну скаргу Львівська міська рада подала ще 10 березня цього року, проте Верховний Суд повернув її без розгляду через недотримання процесуальних вимог. Міськраді дали 10 днів на виправлення помилок, але вона не встигла це зробити вчасно, тому повторну касацію подала аж 18 квітня. Мерія попросила поновити строк на подання, посилаючись на воєнний стан, складність підготовки та необхідність аналізу судової практики.

Втім, Верховний Суд дійшов висновку, що ці обставини не є поважними і відмовив у відкритті касаційного провадження: “Отже, враховуючи, що наведені підстави для поновлення строку на касаційне оскарження визнані неповажними, Суд, у відповідності до пункту 4 частини першої статті 293 ГПК України, відмовляє Раді у відкритті касаційного провадження”, — йдеться в ухвалі.

Касаційний перегляд справи не відбудеться, а рішення апеляційного суду залишилось чинним. Місто має сплатити підряднику понад 89 мільйонів гривень боргу.

Справа стосується реконструкції вулиці Городоцької у Львові, яку проводили до чемпіонату Євро-2012. Роботи виконувало приватне підприємство ТзОВ «Балтом Україна» за договором з управлінням капітального будівництва Львівської міської ради. Однак місто не розрахувалося вчасно за виконані роботи, що призвело до виникнення боргу. Спочатку йшлося про близько 32 млн грн, але з часом сума зросла майже втричі — через нарахування пені, інфляційних витрат та відсотків за прострочення платежів.

У 2021 році Господарський суд Львівської області задовольнив позов «Балтом Україна» і зобов’язав Львівську міськраду, її управління капітального будівництва та ЛКП «Агенція ресурсів» сплатити понад 89 млн грн. Міськрада не погодилась з рішенням і намагалася його оскаржити в апеляції та касації, проте всі судові інстанції підтвердили правомірність вимог підрядника.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.