Верховний Суд повернув Львівській міськраді приміщення приватного університету

Верховний Суд остаточно повернув у користування Львівської міської ради приміщення на вул. Кульпарківській, яке 10 років орендував приватний ліцей Львівського університету бізнесу та права. Ці приміщення міська рада планує використати для розширення комунального ліцею «Європейський»

15.05.2025
Верховний Суд повернув Львівській міськраді приміщення приватного університету

Йдеться про приміщення на першому поверсі комунального ліцею «Європейський» на вул. Кульпарківській, 99, поблизу обласної психлікарні. Близько 10 років приміщення площею 662,3 м2 орендував Львівському університет бізнесу та права для роботи приватного ліцею, повідомляє Zaxid.net.

Останній договір оренди завершився наприкінці 2022 року. Щоб продовжити його дію, приватний університет звернувся в міську раду, однак отримав відмову, оскільки місто хоче використовувати ці приміщення для власних потреб.

5 листопада 2024 року управління комунальної власності виграло Верховний Суд, який відмовився скасувати накази про припинення договору оренди. Окремо суд розглядав справу про повернення приміщень в користування міста.

17 жовтня 2024 року суд у задоволенні позову міської ради відмовив. Однак 6 березня Західний апеляційний господарський суд це рішення скасував і повернув у користування і постановив виселити приватний університет із комунального приміщення на вул. Кульпарківській, 99. 14 травня цю постанову підтвердив Верховний Суд.

Наразі в приватній гімназії навчається близько 100 учнів. Після переходу в комунальний ліцей вони зможуть продовжити навчатися у тому ж приміщенні безкоштовно.

«Правда перемогла: комунальна школа повертає собі свої приміщення. Дякуємо юристам міськради за якісну роботу. Наш пріоритет – надати кожній дитині доступ до якісної освіти в межах громади. Тож якщо є нагальна потреба використати міські приміщення для наших учнів, ми не можемо дозволити, аби вони залишались в оренді. А діти, які навчаються у приватній школі, матимуть можливість продовжити навчання наступного року в комунальному закладі освіти, але вже безоплатно», – зазначив директор департаменту освіти та культури Андрій Закалюк.

Засновниками університету є Ростислав Сопільник і Жанна Семчук. Ростислав Сопільник – син професора університету Любомира Сопільника, підозрюваного у організації схеми переправлення ухилянтів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.