Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими Росією

Парламент підтримав заяву японської сторони щодо її територій.

07.10.2022
Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими Росією
Фото: умовне

Верховна Рада України ухвалила постанову, якою визнала, що територія південних Курильських островів є частиною Японії та наразі перебуває під російською окупацією. Голова парламенту Руслан Стефанчук уже підписав документ, повідомляється на сайті ВР.

За прийняття постанови “про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії” проголосували 287 народних депутатів. У ній Україна офіційно підтримала позицію Японії, яка в березні визнала південні Курильські острови своєї “споконвічною територією, окупованою РФ”.

Рада звернулася до світу із закликом продовжити усі можливі заходи щодо договірно-правового оформлення статусу Курильських островів, а також попросила ООН, Європарламент, ПАРЄ, Парламентські асамблеї НАТО, ОБСЄ та ГУАМ і національні парламенти інших держав забезпечити послідовну підтримку й діяльність для врегулювання статусу Північних територій Японії.

Нагадаємо, що південні Курильські острови – територія Японії, яку у 1945 році незаконно окупував Радянський Союз, незважаючи на те, що в 1855-му Росія визнала ці землі невід’ємною частиною Японії. Згодом звідти примусово виселили японців. 

За результатами радянсько-японської війни Росія – як правонаступниця СРСР – та Японія так і не підписали мирний договір. РФ не виконала взятих на себе зобов’язань, на що звертає увагу Верховна Рада у згаданій постанові.

Сьогодні Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди: Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї. З 2011 року ці території називали “споконвічними землями” країни, а потім найменування змінили через агресію Росії проти України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.