В’єтнам затримав і видав Білорусі колишнього добровольця полку Калиновського, який жив у Львові

У Білорусі повідомили про екстрадицію затриманого у В’єтнамі Василя Веремейчика – колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воює проти РФ на боці України.

21.11.2024
В’єтнам затримав і видав Білорусі колишнього добровольця полку Калиновського, який жив у Львові

Про це інформує “Українська правда”.

У 2020 році Веремейчик підтримав протести після сфальшованих президентських в Білорусі, а після них виїхав в Україну. З перших днів повномасштабного російського вторгнення він пішов на фронт і приєднався до полку Калиновського.

Пізніше Веремейчик переїхав з України в Литву, але там йому відмовили у посвідці на проживання через минулу службу в білоруській армії.

Веремейчика затримали у В’єтнамі 13 листопада і передали в Білорусь наступного дня. На фото його ведуть силовики.

У Білорусі бійцю загрожує до 15 років позбавлення волі за службу в полку Калиновського, який білоруська влада оголосила “терористичною організацією”.

Довідково:

Василь Веремейчик закінчив Військову академію і служив у Печах, де розташований 72-й об’єднаний навчальний центр ЗС Республіки Білорусь. У 2016 році звільнився з армії та працював в IT-сфері.

У 2020 році Веремейчик долучився до руху за вільні вибори, брав участь у мітингах і маршах в Білорусі, після чого зазнав переслідувань.

У 2021 році він емігрував до України та жив зі сім’єю у Львові.

Після початку повномасштабного вторгнення Веремейчик приєднався до полку імені Кастуся Калиновського, в якому на боці ЗСУ воюють добровольці з Білорусі. Був заступником командира батальйону «Волат», брав участь у боях на півдні та сході України.

У квітні 2022 року отримав поранення в бою в Миколаївській області.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.