В УПЦ МП поширюють фейк про потемнілі після богослужінь ПЦУ хрести у Лаврі

У фейку йдеться про хрести на Трапезному соборі.

15.03.2023
В УПЦ МП поширюють фейк про потемнілі після богослужінь ПЦУ хрести у Лаврі
Фото: Трапезний собор

Про це повідомляють на сторінці фактчекінгового проєкту “Без Брехні”.

Там зазначають, що у цього фейку є дві версії. У першій стверджується, що на Успенському Соборі Лаври почорніли хрести після того, як там відслужив на Різдво Митрополит Епіфаній. 

“При цьому показують хрести на Трапезному Соборі. Тобто фейкарі такі знавці Лаври, що не розрізняють ці дві церкви. Або навпаки – все розрізняють і все одно вкидають, бо ненависть до ПЦУ більша за гріх брехні”, – вказують експерти.

У другій версії зазначено, що на фото хрести Трапезного Собору, які нібито почорніли після тієї ж Різдвяної Служби, яку проводив Епіфаній. 

“І знову ненависть та неуважність до деталей викриває фейкарів. Епіфаній не служив на Різдво в Трапезному, бо він служив по сусідству – в Успенському! В Трапезному ПЦУ проводила службу пізніше – на Стрітення”, – зазначають у повідомленні. 

Ці фейки об’єднує одна деталь: від “несправжньої” ПЦУ чорніють хрести. У фактчекінговому проєкті зазначають, що звинувачення “безблагодатності” чи “несправжності” якоїсь релігійної організації – це розпалювання релігійної ворожнечі.

Експерти зазначають, що хрести Трапезного Собору здаються чорними лише через покриття та ракурс зйомки. У мережі є фото з “чорними хрестами” ще, як мінімум, з трьох ракурсів від 2009 року. 

“Певні, що є і раніші, але суті це не змінює – хрести саме на Трапезному і так тьмяніші, ніж на Успенському, а якщо знімати їх проти світла, то вони видаються чорними”, – додають фактчекери. 

Нагадаємо, Києво-Печерська Лавра розірвала договір оренди з УПЦ МП.  Там заявили, що не підуть з Лаври. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.