В Україну повернулася 31 дитина, вивезена раніше до Криму та росії

росіяни вивезли їх з окупованих територій у росію та анексований Крим.

09.04.2023
В Україну повернулася 31 дитина, вивезена раніше до Криму та росії

В Україну 8 квітня повернули ще 31 дитину. Про це повідомили «Укрінформ» та благодійна організація Save Ukraine.

Так, 24 дитини перебували в оздоровчих таборах Євпаторії, ще 7 — у Воронежі, Ростові та Бєлгородській області. До цього благодійна організація Save Ukraine змогла повернути в Україну ще 64 дитини, яких росіяни вивезли з Харківської та Херсонської областей.

Виконавчий директор Save Ukraine Микола Кулеба, який до 2021 року був уповноваженим президента з прав дитини, у «Медіацентрі Україна — Укрінформ» пояснив, що кожна місія з порятунку дітей стає дедалі складнішою, адже росіяни влаштовують щоразу довші допити й тяжчі випробування.

Save Ukraine пояснює, що остання рятувальна місія була найскладнішою. Зокрема, через стрес померла бабуся, яка мала повернути двох своїх онуків. Також мамам дітей довелося проходити 13-годинний допит у ФСБ, а російська уповноважена з прав дитини марія львова-бєлова під час пресконференції озвучила перекручену версію подій.

Крім того, розповідає Save Ukraine, у Криму росіяни запросили пропагандистів із каналу «россия 1», щоб зняти постановний сюжет.

«Шлях українських дітей з території рф завжди нелегкий. Будь-якої миті в дорозі можуть виникнути непередбачувані обставини, які ускладнюють порятунок. Але ми не здаємось на півдорозі, адже робимо це заради наших дітей», — розповідає Save Ukraine.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.