В Україні задіяні до 50 тисяч бойовиків ПВК “вагнер” – британська розвідка

ПВК “вагнер” стала ключовим компонентом військової кампанії рф.

20.01.2023
В Україні задіяні до 50 тисяч бойовиків ПВК “вагнер” – британська розвідка
Фото: умовне

Про це йдеться в огляді Міноборони Британії. 

“Вагнер” майже напевно зараз командує до 50 000 бойовиків в Україні і став ключовим компонентом української кампанії. Реєстрація, ймовірно, має на меті максимізувати комерційну вигоду пригожина і надалі легітимізувати організацію, яка набуває все більшого розголосу”, – стверджує британська розвідка.

У розвідці зазначають, що 27 грудня 2022 року в російському Єдиному державному реєстрі з’явилася інформація про те, що група “вагнер” офіційно зареєструвалася як юридична особа. Основним видом діяльності група оголосила “консультування з питань управління”; жодної згадки про бойові послуги не було.

“Наразі не зрозуміло, якою мірою “Центр ПВК вагнера” буде використовуватися для управління воєнізованою діяльністю “вагнера”. Приватні військові компанії (ПВК) залишаються в Росії поза законом, попри тривалі дискусії про реформування законодавства”, – йдеться в огляді.

Зазначається, що власник “вагнера” євгеній пригожин, ймовірно, частково фінансував організацію за рахунок завищених державних контрактів, укладених з іншими його компаніями.

Нагадаємо, у боях за Соледар та Бахмут ЗСУ знешкодили 14 тисяч “вагнерівців”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.